Kim - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

8 let

Velikost

Malý (do 30 cm)
Icon: Pes 8 Icon: Malý (do 30 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Mělník
Region: Středočeský
Datum nálezu: 01.11.2022
Akt. umístění: DogPlanet - útulek Mělník
Evidenční číslo: 155/22
Přijď mě
vyvenčit

Podrobný popis

Kim

Evidenční číslo 155/22, odložen 1.11.2022

Plemeno: kříženec Hladkosrstý jezevčík X Jack Russel teriér
Pohlaví: pes
Rok narození (cca): 15.8.2015
Datum nálezu: odložen 1.11.2022
Velikost: malý

Kim byl společníkem starší paní, se kterou žil sám v bytě. Byl tedy zvyklý víceméně pouze na ni, na jejich denní režim, zvyky, prostředí. Panička mu bohužel na konci léta zemřela a on zůstal sám. Rodina zesnulé se Kimečka chtěla ujmout, ale ať se snažili, jak se snažili, nevyšlo to. Nedokázal se do mladé rodiny s dětmi a jinými zvířaty zapojit. Proto musel být, s těžkým srdcem rodiny, umístěn k nám. 

Kříženec hladkosrstého jezevčíka s jack russel teriérem - už z tohoto popisu, kdo ví, tak ví. A kdo ne, tak to nechce. Tvrdohlavý, náladový, temperamentní a teď bohužel velice zklamaný životem. Po svoji paničce velice truchlí, je smutný a uzavřený do sebe. Nelibost dává najevo vrčením, popřípadě výpady - ke kousnutí se ale nikdy neuchýlil. Miluje dobré jídlo, za piškotky chvilkově i zapomíná na své smutnění a zas se usmívá. Také moc rád chodí ven, to je vždy jak změněný a radostně si to kráčí vysokou trávou i kalužemi. 

Nyní, po pár dnech, se již začal se svou ztrátou a změnou prostředí vyrovnávat. Je přátelštější, komunikativnější a obecně má více energie. Myslíme si, že to bude nakonec fajn pes, jen musí pochopit, co se stalo a že to teď bude jinak - ať chce nebo ne. 

Hladit se nechá, nijak si to neužívá, ale nechá se. Na vodítku chodí hezky, navolno mimo oplocené pozemky pustit nejde, protože je to pořád duší lovec. Za pamlsek umí sednout, někdy dát pac a rád přeskakuje různé překážky. Má rád pozornost člověka, ale ne úplně ve svém osobním prostoru. Rád si sedne vedle vás a poslouchá, co říkáte nebo vás sleduje z bezpečí svého pelechu. Potřebuje prostě čas, trpělivost a určitě člověka s nějakými zkušenostmi. Nejlépe se zkušenostmi se psy teriérovitého typu.

Hledá domov v bytě, popřípadě domku se zahradou. Je ale celoživotně zvyklý na byt, takže je nutné, aby měl v domku umožněn přístup dovnitř. Je to tvrdohlavec a poněkud náladový neruda, proto ho nedoporučujeme k malým dětem nebo do rodiny, kde chtějí mazlivého kamaráda. Ideálně pro starší lidi, kteří mu poskytnou dostatek pohybu, dobrého jídla a pak klidné místo k odpočinku. Hlazení si nechá líbit, ale nijak zvlášť ho nevyhledává. Stačí mu vědomí, že jste s ním a občas si s ním popovídáte, pohrajete, dáte něco dobrého k snědku. Miluje na úrovni. 

Je pravidelně očkovaný, i čipovaný. Moc rád chodí na procházky, poznává nové prostředí i lidi. Tak se na něj přijeďte podívat, udělat tak dobrý skutek a třeba odjede příště s Vámi. ;-)

Pro více informací či domluvení si návštěvy našeho útulku, volejte na tel. číslo 602 144 145.

Více na : https://dog-planet.cz/psi-k-adopci/