Dusty - zemřel

Pohlaví

Pes

Věk

11 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 11 Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Mělník
Region: Středočeský
Datum nálezu: 24.08.2022
Akt. umístění: DogPlanet - útulek Mělník
Evidenční číslo: 119/22
Akutní
adopce

Podrobný popis

Dusty

Evidenční číslo 119/22, odložen 24.8. 2022 z důvodu úmrtí majitelky

Plemeno: kříženec
Pohlaví: pes
Rok narození (cca): 2012
Datum nálezu: 24.8.2022
Velikost: střední

Dusty k nám byl odložen z důvodu smrti majitelky. 

Pro mělnické obyvatele známá tvář. Celý život bydlel s paničkou ve středu Mělníku a denodenně společně chodili po městě. Je proto ošlehaným městským psem - z míry ho nevyvede auto, kamion, vlak ani projíždějící cyklisté či děti na koloběžkách. Na vodítku chodí pěkně, netáhne a ani ho zbytečně nenechává courat.

Ve městě klidný a vzorný, mimo něj ovšem aktivní štěkna. Moc dobře si uvědomuje, že v přírodě se nemusí chovat podle pravidel, ale naopak je to místo, kde může vybít svou energii. Užívá si různých pachů, zvuků a možnosti více se rozběhnout do stran. 

Dusty naprosto miluje všelijaké hračky - míčky, uzly, látkové hračky, větve. Cokoliv, co může cumlat v tlamě a případně aportovat, je pro něj největší odměnou. Bohužel k nám přišel s velikánským zlozvykem - mít míček neustále v tlamě, aby v bytě neštěkal. Očividně bylo jednodušší řešení mu pusu zacpat než ho štěkání odnaučit. Nyní, po půl roce, jsme ho touze po neustále přítomných míčcích téměř odnaučili. Ví, že je dostává pouze za odměnu a zvládá tento fakt dobře. 

Štěkot. Důvod Dustyho štěkotu je prostý - vyžaduje si pozornost člověka. Jelikož byl zvyklý na nepřetržitou přítomnost majitelky a také velice postrádá někoho na hraní - aport, kopání míčů, mazlení, štěká. To ale jistě odbourat půjde, když se bude nový majitel snažit a vynaloží na to dostatek času a trpělivosti. Už teď Dusty moc dobře ví, že se to nemá a je to nežádoucí chování - jen si jaksi nemůže pomoci. :-)

Celý život bydlel v bytě s častými procházkami. Podle nás by byl spokojený i v domku se zahradou, ovšem s přístupem dovnitř. S jinými psy údajně nevychází, u nás se ale zatím nestalo, že by reagoval nějak zle až agresivně. Je tedy sice vhodný jako psí jedináček, ale snášenlivost je možné individuálně vyzkoušet. 

Je očkovaný, čipovaný, kastrovaný a připravený na svůj nový domov. Také je to veliký oblíbenec všech našich venčitelů, protože zvládá jak jízdu autem, tak dlouhé tůry. Můžete si ho tedy klidně přijet vypůjčit a vzít na pořádný výlet. 

Pro více informací či domluvení si návštěvy našeho útulku, volejte na tel. číslo 602 144 145.

Více na : https://dog-planet.cz/psi-k-adopci/