Dáša - našla domov

Pohlaví

Fena

Věk

17 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Fena 17 Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Louny
Region: Ústecký
Akt. umístění: Útulek pro opuštěná zvířata Jimlín
Evidenční číslo: 6528
Přijď mě
vyvenčit
Akutní
adopce

Podrobný popis

V útulku od července 2022 - zabavena za týrání ORP Louny
Evidenční číslo: 6528
Místo nálezu: ÚZSVM
Rasa: nejspíše kříženec
Věk/pohlaví: asi 10 let stará, fena
Váha: při příjmu 12.5 kg
V kohoutku: cca 48 cm
Původní čip: nenalezen, čipována útulkem
Kastrování: ano útulkem
Odblešení, odčervení: ano, Očkování: vzteklina útulkem
Informace:
Dáša je roztomilá psí dáma, která žila ve špatných podmínkách. Domovem ji byl metrový železný řetěz, jako střecha nad hlavou dřevěný rozpadlý stůl s louží a mokrým hadrem a lidské ruce, které nepohladily. Do útulku byla přijata ve špatném zdravotním stavu - celkově bolestivá, nemohla chodit na zadní nohy, silný zánět ucha, špinavá, slepená srst, bázlivá k lidem při manipulaci.
Z důvodu její špatné pohyblivosti a bolesti jsme očekávali špatné zprávy z kompletního veterinárního vyšetření, obávali jsme se zejména RTG...a světe div se - výsledky dopadly velice dobře. Dáša nemá žadné zlomeniny, které by způsobovaly nepohyblivost zadních nohou, jednalo se zřejmě o ochablé svalstvo, jelikož ležela celé dny pod stolem. Dáša se pravidelným venčením v útulku rozpohybovala a nyní běhá jak mladice z čehož nám udělala obrovskou radost. Postupem času se nebála ani pohlazení a začala si přítomnost lidí užívat a mazlit se. Na procházkách, které zřejmě nikdy moc nepoznala se ji velice líbí a také si je užívá s dalšími psími kamarády, které snáší dobře, dokud ji někdo nezačne moc obtěžovat. Osvojila si hygienické návyky a je z ní spořádaná holka. Hledá domov pouze uvnitř domu či bytu, v klidném prostředí a nejlépe bez dětí, či větší klidné rozumné děti. Bez komplikací podstoupila kastraci i když na veterině občas předvádí hysterické projevy ale nediv me se, po tom všem, co si prožila. Stále však je při manipulaci nedůvěřivá kvůli špatným zkušenostem, proto je zapotřebí obezřetnosti. K lidem je přátelská a velmi vnímavá, za pamlskem zvládne sedni a jistě se doučí i další povely.

Psi ani feny nejsou určeni k další reprodukci (osvojitel to stvrzuje podpisem adopční smlouvy). Obecné informace k adopcím najdete v popisu alba "Aktuální nabídka pejsků". Pro více informací kontaktujte přímo útulek. Pejsek je čipovaný, očkovaný a odčervený. Vydán bude pouze do dobrých rukou.: Pro osvojení pejska si pozorně přečtěte podmínky adopce na našich webových stránkách: http://utulek-jimlin.cz/index.php?p=co-a-jak. Poplatek za adopci je 400,- Kč. Stránky útulku najdete na internetu. Všichni jsou vítáni, těšíme se na Vás. Volejte od 8 do 18:00 www.utulek-jimlin.cz Tel.: 604451258 Foto: Lucie Zahradníčková ---- Podmínkou adopce je přečíst si podmínky v albu "Aktuální nabídka pejsků". Adopcí se rozumí poskytnutí DOŽIVOTNÍHO domova pro naše svěřence. Jako samozřejmost bereme, že potencionální osvojitel je seznámen s tím, co obnáší chov psa. Při adopci jste informováni o charakteru psa, který je nám znám z pobytu psa v útulku. Útulek požaduje, aby po čase v novém domově osvojitel informoval zprávou a případně fotografiemi o stavu psa v novém domově. Pokud tak osvojitel neučiní sám o své vůli, může být k tomu vyzván zaměstnancem či dobrovolníkem, popřípadě dojde k osobní návštěvě v místě držení osvojeného zvířete. 

Zobrazovat míň