AIRA - našla domov

Pohlaví

Fena

Věk

10 měsíců

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Fena 10m Icon: Střední (31-60 cm)
Border kolie
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Bílá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Dočasky De De z.s.

Podrobný popis

"Jmenuji se Aira a jsem 7 - 8 měsíční slečna, kříženka borderkolie. Na inzerát si mě koupila mladá rodina, která na mě neměla čas a šoupla mě k prarodičům k domu se zahradou, kde se mi též nikdo nevěnoval. Z nedostatku pozornosti, vyžití, výchovy a lásky, jsem samozřejmě toužila po zábavě a vymýšlela lumpárny, takže jsem poslední týdny trávila zavřená v kleci, než si mě konečně odvezly hodné tety a můj život teprve začat být fajn.
Zpočátku jsem bázlivá a trochu nedůvěřivá, ale velmi rychle přilnu k lidem a užívám si mazlení a dovádění s ostatními pejsky. Jsem spíše submisivní, k mužům ostražitější, zvykám si na vše nové a za pamlsek jsem velmi šikovná a učenlivá holka. Vážím 13 kilo, ale potřebuji nabrat, což se s tetou snažíme dohnat. Miluju hračky, aportování a zábavu, určitě bych doma měla ráda i nějakého psího parťáka, na dovádění a klidně bych se učila i nějaké psí sportování. Potřebuji zodpovědné a empatické majitele, ideálně bydlení v domě se zahradou, dostatek vyžití, trpělivé pozitivní vedení a socializaci. Vaše Aira,"

Aira je 7 - 8 měsíční fenečka, kříženka Borderkolie, drobnější, submisivní. Jako štěně byla zakoupena na inzerát, do rodiny, která na ní neměla čas, přesunuli ji k rodičům na barák, kde nezájem o psa pokračoval a Aira skončila zavření v kleci, aby neničila a nezlobila.

Jedná se o velmi milou, hodnou fenečku, zpočátku je bázlivá, bojí se rychlých a hlasitých projevů, ale velmi hezky si na své nové lidi zvykne a je z ní báječná a mazlivá holka. Je hyperkativní, adekvátně k jejímu věku a rase, pohybově nadaná a akční. Je to velice citlivá a empatická holčička, velmi učenlivá a snaživá, za pamlsky. Má rada všechny lidi i malé, hodné děti. K mužům je ze začátku opatrnější, ale pak se s nimi mazlí též.
Na vodítku tahá z radosti, že je venku, ale po chvilce se uklidni.
Zbožňuje běhání po louce, se všemi psy si hraje a dobře vychází.
Je velmi umazlena, svého človeka následuje věrně kamkoliv, ráda spí v pelíšku i v posteli, přitulená.
Miluje hračky, zbožňuje pozornost svého člověka a potřebuje, aby se jí majitelé opravdu věnovali a měli na ní čas. Aira bude naprosto skvělá holka, milující své lidi, bude to úžasná parťačka pro psí kamarády, i do smečky, na sport a zábavu.
Potřebuje zaměstnat hlavu i tělo a pilovat socializaci s cizími lidmi a prostředím, zaslouží si už jen krásnou a trvalou rodinku, která ji nezradí.

Aira je odblešená, odčervená, čipovaná, a očkovaná, čeká jí kastrace. ( může i v nové rodině po dohodě s námi na klinice Ivet Praha, nebo Býkovice u Brna.)

Do adopce půjde po předchozí návštěvě v dočasné péči, Býkovice u Brna, po dohodě s Ivanou, tel : 702 953 956 Podmínkou adopce je podpis adopční smlouvy a úhrada adopčního poplatku. Info o vás pište na mail : dipu@seznam.cz, nebo tel : 602 259 705