FERDA

Pohlaví

Pes

Věk

8 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 8 Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Červená
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Podbořany
Region: Ústecký
Datum nálezu: 01.08.2021
Akt. umístění: Útulek pro opuštěná zvířata Jimlín
Evidenční číslo: 6389
Přijď mě
vyvenčit
Akutní
adopce

Podrobný popis

FERDA
Evidenční číslo: 6389
Místo nálezu: Podbořany
Rasa: nejspíše kříženec terier a jezevčík
Věk/pohlaví: 1.5.2014, pes
Váha: při příjmu 20 kg
V kohoutku: cca 35 cm
Původní čip: Ano, Registrace: nenalezena
Kastrování: Ano
Odblešení, odčervení: Ano útulkem, Očkování: ano
Informace: Ferda je nalezenec, u nás v útulku je již po druhé. Původnímu majiteli neustále utíkal, až se ho vzdal. Byl poloviční kryptorchid s nádorem na varleti v dutině břišní – vše bylo v útulku chirurgicky odstraněno.
Ferda přišel do útulku nesocializovaný, neuměl chodit na vodítku, k lidem neměl důvěru. Po péči našich ošetřovatelů a dobrovolníků se z něj stal mazlivý psí kluk, který má ráda lidskou přítomnost a rád si užívá kratší a klidné procházky. Ostatní psy nemá rád ale dvě fenky s kterými do útulku přišel, měl rád. Má výborně osvojené hygienické návyky, je vhodný k chovu v bytě ale nejlépe mu bude u domečku se zahrádkou. Umí dobře hlídat a tak nikdo neprojde okolo bez jeho povšimnutí. Ferda už je v útulku delší dobu a na svého nového pána si potřebuje zvyknout, je tak zapotřebí více návštěv. Pokud si získáte Ferdovo srdce, bude oddaným společníkem a mazlíkem.Pokud zvažujete rozšířit vaši stávající smečku právě o našeho Ferdu, trváme na společném seznámení psů na půdě útulku.
Psi ani feny nejsou určeni k další reprodukci (osvojitel to stvrzuje podpisem adopční smlouvy). Obecné informace k adopcím najdete v popisu alba "Aktuální nabídka pejsků". Pro více informací kontaktujte přímo útulek. Pejsek je čipovaný, očkovaný a odčervený. Vydán bude pouze do dobrých rukou.: Pro osvojení pejska si pozorně přečtěte podmínky adopce na našich webových stránkách: http://utulek-jimlin.cz/index.php?p=co-a-jak. Poplatek za adopci je 400,- Kč. Stránky útulku najdete na internetu. Všichni jsou vítáni, těšíme se na Vás. Volejte od 8 do 18:00 www.utulek-jimlin.cz Tel.: 604451258