TOBÍK - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

4 roky

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 4 Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Dočasky De De z.s.

Podrobný popis

"Letos v létě mi byly přesně 4 roky a přesto, že jsem už dvakrát měl své Doma, stojím opět na začátku nové šance, najít konečně to pravé Psí Ořechové.
Jmenuji se Tobík a jsem typický vesnický voříšek, krásný, černý, středně velký kluk, vážím 19 kilo.
První rok svého života jsem strávil na řetězu u boudy, abych neutíkal. Naštěstí to netrvalo déle a u svého druhého páníčka jsem poznal teplý pelíšek, v domečku se zahrádkou, ale také spoustu volnosti a žil jsem spíše bohémským životem. Páníček navždy odešel z tohoto světa, zůstal jsem zase sám na zahradě a díky všímavým lidem jsem ted u dočasné tety, kde čekám na třetí, doufám, i poslední šanci, najít trvalé milující majitele.
Jsem mladý, veselý a velice hravý, přátelský kluk, miluju lidi a moc rád se mazlím a užívám si pozornosti svým lidí. Moje srdce více tíhne k mužům a tak je jasné, kdo bude u vás doma můj Bůh.
Miluju pohyb, dovádění a hračky, určitě budu vděčný za možnost zahrady a také pohodového psího kámoše, nebo kamarádky, kteří by se mnou dováděli a řádili. Váš Tobík."

Tobík je středně velký kříženec, podobný labradorovi, ale mnohem menší a drobnější. Je to 4 letý a 19 ti kilový fešák, s milou, přátelskou a veselou povahou, je aktivní, velmi šikovný a hravý. S pejsky vychází bez problémů, v dočasce je s fenkami i psím klukem. Byl zvyklý bydlet v domě se zahradou, takže socializaci ve městě nemá uplně zažitou, nicméně trenuje a jistě i tu, po čase zvládne. Venku ho vše zajímá a vše musí prozkoumat, na vodítku zatím zpočátku tahá, učí se poslušnosti a povelům.
Doma je moc hodný, nejraději spí v posteli po boku svého pána, jednoznačně preferuje muže, na které byl převážně zvyklý. K lidem obecně je přátelský, mazlivý a kontaktní.
Tobíkovi bude vyhovovat bydlení v domě se zabezpečenou zahradou, u aktivních lidí, kteří se mu budou věnovat, dopřejí mu dostatek vyžití venku, pohybu a také budou i nadále trenovat poslušnost a povely i zákazy. Nehodí se ke kočkám, drůbeži a dalším drobným domácím zvířátkům, které má tendence lovit. Větší, rozumné, hodné děti, by mu jistě nevadily.
Tobík samotu zatím nezvládá, z obavy, že opět zůstane sám, doma pláče a proto se nehodí do bytu, kde by jste ho nechávali o samotě. Bude šťastný za možnost stálého kontaktu svého pána, může s vámi cestovat, jízdu autem zvládá bez problémů a další socializace a poznání nových míst a prostředí mu jistě prospěje.
Je to úžasný pejsek, který si zaslouží trvalý, stabilní domov a velkou lásku a pozornost svých lidiček, není to však v žádném případě venkovní pejsek, miluje gauč, těsný kontakt s člověkem a pohodlí domova.

Tobík je odblešený, odčervený, čipovaný, kastrovaný, očkovaný. Podmínkou adopce je podpis Adopční smlouvy a úhrada adopčního poplatku, předchozí návštěva v dočasné péči ve Vraném nad Vltavou po dohodě s Irenou na tel : 603 426 832. Info o vás pište na mail : dipu@seznam.cz, nebo tel: 602 259 705 . Za fotky děkujeme https://www.facebook.com/svatia.foto