Mája - našla domov

Pohlaví

Fena

Věk

2 roky

Velikost

Malý (do 30 cm)
Icon: Fena 2 Icon: Malý (do 30 cm)
Pudl
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Bílá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Pes nejvěrnější přítel, z. s.

Podrobný popis

Jméno: Mája
Věk: cca 1,5 roku
Plemeno: kříženec Toy pudla
Velikost: malá, cca 4,5 kg
Snášenlivost: žila nějaký čas s kocourem, pejsky i fenky zbožňuje
Nachází se: okres Benešov
Kontakt: Karolína Fiury, tel. číslo: +420 605 358 856

Co nám o sobě Mája může štěknout:
Jmenuji se Mája, podle matky Buddhy Šákjamuniho, ale teta mi stejně říká kulíšku.
Narodila jsem se do velké smečky psíků a podle mých dlouhých zadních nohou nejspíše jako kříženec pudlíka a traktoru????. Bohužel se o nás majitelka vůbec nestarala, a tak jsem vůbec netušila, že v teple domova se na koberec nesmí dělat bobek ani loužička. Od té doby, co jsem u tety, jsem se ale hodně zlepšila. Snažím se venčit jen venku, ale občas se mi ještě stane nehoda.
Za dobu, kterou jsem strávila u tety, jsem se pěkně vypapala. Baštím granulky na citlivé zažívání, abych měla krásné bobky, ale nějakou ňamkou určitě nepohrdnu.
Jízdu v autě moc nemusím. Dřív jsem při každé jízdě blinkala, ale teď už úspěšně jenom strašně slintám.
Ráda chodím na procházky s celou naší psí smečkou a na vodítku už chodím jako princezna. Jsme teď u tety celkem tři. Řádíme, běháme, hrajeme si s míčky a na babu, ale je teď pěkný hic, a tak rádi odpočíváme na gauči a necháváme si zdát o dalších lumpárnách. Mám naši smečku moc ráda a nikdy bych nechtěla zůstat úplně sama, protože není nad to, si občas skočit na nevlastní ségru nebo bráchu a ukázat jim, že v tom mým malým tělíčku se ukrývá velká kudrnatá alfa samice. Mám ráda, když je mám trochu pod kontrolou, ale i tak z nich mám respekt.
Teta mi už od začátku říkala, že u ní to nekončí a budu muset jít zase o dům dál. Pokud bych si ale něco mohla přát, tak je to teplý domov někde na kraji města nebo na vesnici, milující rodina a zahrada, kde se budu moct prohánět se psím kamarádem (zahrada také hodně ulehčí práci budoucím páníčkům s mým venčením). Potřebuji k sobě psího parťáka, který se mnou bude mít trpělivost, protože jsem ještě trošku puberťáček, ale taky parťáka, od kterého se naučím řádu a pravidlům v nové smečce. Nejlepší by byl takový, se kterým můžu přes den dovádět a na noc se k němu přitulit, prostě nějaký mladý krasavec, hnědý oči, blond, bílé tesáky a výška dvacetilitrového kýble ????. V rodině by nemělo být více zvířátek než je lidských rukou, protože jsem strašný tuleň a tedy potřebuji, aby mě pořád někdo škrabkal.
Už se nemůžu dočkat, tak se na mě přijeďte podívat.
Mája je mladá fenka s velkým temperamentem. Ráda se učí novým věcem a je hodně zvědavá (hezky zvládá povel „sedni“ a „ke mně“). Je přítulná a hodná i k malým dětem. Dobře se s ní manipuluje (sprchování, stříhání, utírání pacek, oblékání do svetříku, kapání do očí, čištění uší, atp.). Když je sama, teskní po společnosti, ale se psím kamarádem je v klidu. Pro Máju hledáme zodpovědného, zkušeného majitele, který ji nastaví pevná pravidla a nenechá se odradit prvotními neúspěchy (bobek doma, strach z nových věcí, apod.). Hledáme někoho, kdo zaměstná nejen její chytrou hlavičku, ale i neposedné tělíčko.
Do nového domova půjde očkovaná, čipovaná, kastrovaná,, ošetřena proti vnějším parazitům, po předchozí kladné kontrole nového domova, podpisu adopční smlouvy a uhrazení adopčního poplatku.
Postup adopce najdete na: http://www.pesnejvernejsipritel.cz/psi-k-adopci/
Příjem: Vestec 1.8.2022