Oliver - Hledám svého anděla ♥

Pohlaví

Pes

Věk

8 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 8 Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ano

Kde se nachází

Akt. umístění: Útulek Bouda
Přijď mě
vyvenčit
Akutní
adopce

Podrobný popis

Oliver - Hledám svého anděla ♥

Oliverek má za sebou velmi smutnou životní etapu. Patřil jedné paní, která dlouhodobě týrá zvířata, a po letech se konečně podařilo Oliverka odebrat a začít s pomocí k jeho novému startu krásného psího života.

Oliverek byl přivázaný na drátě, má od něho celý zjizvený krček. Byl podvyživený a vystrašený. Nyní se u nás již krásně zabydluje, vítá nás s vrtícím ocáskem a v očích mu vidíme jeho obrovskou touhu po lidském kontaktu, po důvěře, po lásce. A tak si říkáme, dostane Oliverek šanci v životě zažít i něco hezkého?

Po pár dnech po příjmu Olivera k nám jsme si všimli, že se s ním dá sice velice dobře dorozumět, venku se pohybuje rozvážně, vyrovnaně, a to jak na volno na zahradě, tak na vodítku na procházce. Je moc šikovný a vnímavý. Co se nám však po kontrole na veterině potvrdilo je, že je téměř úplně hluchý. Nejde to na něm na první pohled skoro ani poznat, protože si svého člověka všímá a velice dobře reaguje na gesty rukou i na mimiku v obličeji.

Na veterině jsme jej prohlédli také pomocí SONO vyšetření a nechali jsme mu vyšetřit krev, ani jedno neukázalo žádné problémy.

Je to velký šikula, který si moc přeje ještě prožít dlouhá léta v teple milujícího domova. S lidmi, kteří mají srdce na pravém místě a kteří mu ukážou, jak může být soužití člověka se psem nádherné.

Oliverek je na svůj věk neskutečně vitální a hravý, miluje delší procházky a při pobytu na zahradě nás neustále vybízí ke hře. Skoro bychom mu ten jeho věk ani nehádali. Jakoby nabyl nové životní energie... o kterou by se rád podělil se svou milovanou rodinou.

Oliver má cca 8-9 let a je drobného vzrůstu 12,5 kg. Je očkovaný, čipovaný a odčervený a kastrovaný.

 

Půjde do nové rodiny po podpisu adopční smlouvy a uhrazení paušální náhrady nákladů spojených s péčí o psa ve výši 3.900 Kč. Nachází se nedaleko Ostravy. 

V případě zájmu o adopci Oliverka nám prosím detailně vyplňte dotazník pro uchazeče o adopci, my se Vám ozveme zpátky: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScHhlxlBgHiHy5UoBVdURkOp6oK6Lg9f-5rTCbuFifp2yqNCA/viewform?usp=sf_link.

!!! Prosíme, nevolejte nám ani nepište dotazy, zda je pejsek volný, pokyny pro zájemce o adopci jsou v inzerátu jasně uvedeny. Na tyto dotazy nebudeme odpovídat. Děkujeme za pochopení.