Ross - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

1 rok

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Pes 1 Icon: Velký (61 cm a více)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Šedá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Mělník
Region: Středočeský
Datum nálezu: 20.07.2022
Akt. umístění: DogPlanet - útulek Mělník
Evidenční číslo: 92/22
Přijď mě
vyvenčit

Podrobný popis

Ross

Evidenční číslo 92/22, nalezen 20.7.2022 přivázan u hřbitova na Mělníku

Plemeno: kříženec
Pohlaví: pes
Rok narození (cca): 2021
Datum nálezu: 20.7.2022
Velikost: větší

 Naprostý originál, jak vzhledově, tak povahově - to je náš Ross. Někdo v něm vidí trochu z vlkodava, jiní zase z knírače nebo loveckého plemene, ale co v něm skutečně je, to zůstane navždy tajemstvím. Tak jako tak, je to moc pěkný a zajímavý pes. Druhého takového těžko najdete. ;-)

Jedná se o velice aktivního psa, který potřebuje opravdu hodně pohybu a ideálně také psychického vybití. Moc rád běhá - za míčky, za klacky, za lidmi nebo i jen tak, prostě běh je očividně mnohem zábavnější než jen obyčejná chůze. Snažíme se s Rossem pravidelně pracovat. Učíme ho se zklidnit, reagovat na jméno a ovládat základní povely. Vše mu jde velice dobře a rychle, je vidět, že ho to baví. Pokud s ním bude nový majitel cvičit, určitě bude skvělým a poslušným parťákem, který dokáže používat hlavu.

Miluje lidskou společnost, neustále vyhledává kontakt. Na procházkách se chová vzorně, začíná zvládat i klidnou chůzi u člověka - netáhne. Chce to ale ještě upevňovat, sem tam zapomene, že je na vodítku a vyběhne plnou rychlostí kupředu. Budeme proto rádi, pokud nám v tom budete chtít pomoci a vezmete Rosse ven, aby měl šanci se klidné chůzi na vodítku naučit.

S jinými psy zatím netušíme, jak se bude chovat. Přes kotec provokuje, vyštěkává, ale přes plot výběhu se s většinou jen v klidu očuchává a vrtí ocasem. Nevypadá to, že by měl být konfliktní, spíše nesocializovaný. To stejné platí i u ostatních zvířat, je potřeba ho seznámit a pomalu zvykat.

Nesocializovaný, ale jinak spíše nekonfliktní psí rošťák, který potřebuje někoho, kdo s ním bude pracovat a vychová z něj vyrovnaného dospělého psa.

Hledá domov spíše v domku se zahradou; pokud by měl bydlet v bytě, určitě je nutné počítat s tím, kolik vybití potřebuje. Nedoporučujeme k malým dětem nebo starším lidem.

Je očkovaný, čipovaný a tak je možné ho přijít i vyvenčit. Ross je hyperaktivní šídlo, procházky potřebuje jako sůl. Navíc je na nich skvělým a zábavným parťákem, jistě si je užijete všichni. :-) 

Pro více informací či domluvení si návštěvy našeho útulku, volejte na tel. číslo 602 144 145.

Více o Rossovi na : https://dog-planet.cz/psi-k-adopci/