Bernie - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

2 roky

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 2 Icon: Střední (31-60 cm)

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Kapka pro tlapky, z.s.

Podrobný popis

Bernie, něžná dušička, anděl v psím těle… Narozený 6.7.2020, váha 12 kg. Lidí, které nezná, se bojí, štěká na ně a vrčí, při tom se schovává za mě, nikdy neútočí. Časem se však uklidní a dostane-li od neznámého dobrotu, nechá se i pohladit. U svého pána hledá ochranu a pomazlení, pán je pro něj středobod vesmíru.
Bernie neumí žádný povel, na vodítku lítá ze strany na stranu, ale vycházky jsou pro něj novinka, tak si je užívá, aby stihl očichat a označkovat všechno. Zatím neumí být doma sám, pláče. Ale není to žádná tragédie, popláče si, poštěká zpočátku, pak se uklidní. Nic neničí. Zpočátku může doma značkovat, ale jinak má hygienu zvládnutou na jedničku. Jak se chová k malým dětem není vyzkoušeno. Se psy vychází dobře.

Bernieho čeká kastrace, zároveň se mu udělá rentgen pravého kolene, protože nožku mírně nadlehčuje, tak ať máme jistotu, že je v pořádku. Prozatím mu byl nasazen Aptus Apto-Flex (kolagen). Má zánět v očích, nasazeny kapky.

Do adopce půjde očkovaný, čipovaný a kastrovaný, po zaplacení adopčního poplatku 3000 Kč.
Nachází se v dočasné péči u Jihlavy, nutná je oboustranná návštěva.

Zájemci pište na email: kapkaprotlapky@seznam.cz

Bernieho, Hennynku a Stellinku jsme přijali na přání majitelů 20.07.2022. Již k nám před nějakou dobou umístili Badyho. Kvůli dluhům a exekuci jim vzali dům a stěhovat se s jejich početnou smečkou byl problém. Ač měli pejsky rádi, přišli k nám vystrašené dušičky, nikdy totiž nebyli jinde než v domě a na dvorku, a zjištění, že je něco i za plotem, je pro ně stále náročné. S příjmem pejsků jsme řešili ještě problémy s majiteli, kteří si to rozmysleli a chtěli je zpátky, ale nakonec sami uznali, že jim najdeme lepší domov. Takové výlevy nám ubírají čas i sílu. Psiska se v dočaskách již rozkoukávají a poznávají krásy života.