ALEX - zadaný

Pohlaví

Pes

Věk

4 roky

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 4 Icon: Střední (31-60 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: UHERSKY BROD
Akt. umístění: Sense of Touch z.s.

Podrobný popis

ALEX 
Smutný příběh černého a nechtěného psa.
Od narození ho provázela smůla. Jako štěně byl pořízený k dětem jako hračka. Hračka rostla, přestala být roztomilá, sem tam upustila chlup a obtěžovala osazenstvo v domě. Děti už nebavila a tak Alex dostal řetěz na krk a své místo u stromu, v tom nejzazším koutě zahrady. Jíst dostával občas zbytky a pil vodu z louže. Takto žil 2 roky bez zájmu, v zimě, dešti i horkém létě. Občas zaštěkal, jako každý pes a tak musel úplně z domu. Nebyla to pro něj výhra.....skončil u alkoholika na hlídání jeho "majetku". Alexovi nastaly ty nejhorší časy v jeho životě. Každodenní surové bití, kopance a nadávky. Jeho srdce krvácelo a duše plakala. On, který by za člověka dýchal, za vlídné slovo a pohlazení by dal život se stal obětí tyrana. Nezasloužil si takový život. Žádný pes si tohle nezaslouží. Každý živý tvor a hlavně pes by měl být člověku odměnou, přítelem a mnohdy i tichou vrbou. Svému chlupatému příteli se můžeme svěřit se vším, aniž by nás odsoudil. On nám rozumí, utře nám slzu a mnohdy je naší jedinou oporou. Pes je dar, který bychom si měli chránit a děkovat tam nahoru, že nám ho poslal do života.
Alex se dočkal vykoupení ....jeho "pán" se upil k smrti.
V dočasné péči čeká jeden skvělý, 4 letý pan pes. Mix labradora, který prožil svůj krátký život s lidmi, kteří si ho nezasloužili. Má obrovské srdce, umí rozdávat lásku a konečně se radovat ze života. Miluje lidi i přes to, jak se k němu chovali. Odpustil nám beze zbytku. Tak jak to umí jen pes.
Alex teprve všechny vymoženosti života a světa poznává. Nikdy nebyl v kontaktu s ostatními zvířaty ani psy. Fenky po důkladném seznámení zvládá dobře. Kluky a kočky zatím nemusí. Ale agresivní není. Určitě je do budoucna zvládne.
Je vhodný nejlépe jako jedináček, do domku se zabezpečenou zahradou. Vodítko už zvládá a povely se učí. Miluje přítomnost člověka, hlazení si neskutečně užívá a začíná objevovat kouzlo hraček a hlavně míčků. Je to zdravý a aktivní pes. Hledáme tedy pro něj ten nejlepší domov na světě. Laskavý, milující a vřelý. Rodinu, která se mu bude věnovat, učit ho a už nikdy nedopustí aby mu někdo ublížil.
Zájemci pište prosím něco o sobě a co můžete vy Alexovi nabídnout. Jaký život by ho u vás čekal. Vhodným zájemcům se ozveme zpět.
Tel.kontakt: 606 175 317