Kalo

Pohlaví

Pes

Věk

3 roky

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 3 Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Kapka pro tlapky, z.s.

Podrobný popis

Kalo je narozený 15. 8. 2019, je to pravděpodobně kříženec border kolie a labradora. Váží 16kg a je proto zástupce ideálního středně velkého pejska.
Kalo miluje lidi, nedělají mu problém psi, kočky ani jiná zvířata. Hledáme pro něj ideálně aktivnějšího páníčka, pár nebo rodinku, která by sním ráda trávila čas v přírodě. Kalo je aktivní, mladý pes, který i když měl člověka, který ho měl rád, nedostal to, co potřeboval. Kalo potřebuje zaměstnat hlavu, aby si nevymýšlel činnost sám. Žil v rodině s dětmi a rozhodl se, že je bude hlídat. I proto když k nám přišel, byl v přítomnosti našeho syna velmi nervózní. To se však změnilo, když jsme začali chodit do přírody a učili ho hrát si (hračky neznal). V současné době už je mnohem klidnější a uvolněnější. Se psy osobně nejspíš do kontaktu také nepřicházel. Je na něm vidět, že by si rád hrál, ale bojí se jich. I to se ale postupně daří měnit. Na vodítku chodit umí. Venčí ho i 7 letý kluk. Kočky i zvěř ignoruje. Doma je čistotný, nic neničí. Je to ideální parťák do nepohody. Kalo rozhodně není pes k boudě. I když se však zdá jako bezproblémový pejsek, je potřeba s ním dále pracovat a rozvíjet jeho osobnost.
Do adopce půjde očkovaný, čipovaný a kastrovaný po zaplacení adopčního poplatku.
Nachází se v dočasné péči na Jemnicku.
Zájemci pište na email: kapkaprotlapky@seznam.cz
26. 6. 2022 Kalo je velmi citlivý a vnímavý pes. Hygienu má 100% a doma nic neničí. Na procházkách si všímá svého, značkuje si, slepice ho nezajímají a zdá se, že ani zvěř, koukne a jde dál. Kočky ignoruje. Dělá návrhy jak psům, tak fenám, ale když na něj pes zavrčí, stáhne se a utíká. Lidi miluje, ale bojí se, při kontaktu a mazlení má pořád ocas mezi nohama, ale lepší se to. Návštěvu se 7 letým klukem oběhal, olízal a chtěl hladit, ale s ocáskem mezi nohama. Úplně malé dítě si snad bere na starost, jak kdyby ho hlídal, je u toho hodně nervózní, pobíhá a točí se kolem něj dokola. Při oddělování od dítěte dokáže ukázat zuby, ale je něžný, nestalo se, že by ublížil
19. 6. 2022 Přijali jsme pejska jménem Kalo. Narodil se 15.08.2019. Jeho rodina se ho z vážných důvodů musela vzdát a tak nás požádali o pomoc s hledáním nového domova pro něj.
Kalo se zatím jeví jako velmi přátelský pes k lidem. Takový ten vítací typ, co vás uvidí napoprvé a hned si přijde pro podrbání. Zároveň se ale bojí, takže se u toho přikrčuje. Vzhledem ale k té jeho touze po kontaktu s člověkem věříme, že strach rychle překoná a bude z něj sebevědomý pes.
Jak to má se psy a jinými zvířaty, jeho schopností zvládat ostatní situace, vás budeme průběžně informovat.
Kala čeká doočkování a kastrace, poté mu budeme hledat domov.