Doris - našla domov

Pohlaví

Fena

Věk

5 měsíců

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Fena 5m Icon: Velký (61 cm a více)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Žlutá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: NEBELVÍRASHELPFORANIMALS

Podrobný popis

Doris je 3 měsíční fenečka. Její maminka Diana je kříženec středoasijského ovčáka a zřejmě labradorského retrívra, takže je potřeba počítat s tím, že v dospělosti bude i Doris velkého vzrůstu (30-40kg). Už teď váží 10kg.

Doris v dočasné péči udělala za pár dní ohromné pokroky. Je opatrná, ale k lidem, které zná a důvěřuje jim, si už chodí pro pohlazení. Nečekejte ale, že by to bylo štěňátko, které vám samým štěstím nadšeně vyskočí na klín. Jinak je ale Doriska velmi hravá a zvláště miluje hry s jinými psíky. Stejně tak má ráda jídlo a zároveň je velmi učenlivá, takže za pamlsek velice rychle pochopí, co po ní chcete. Momentálně žije v dočasné péči se staršími pejsky, které považuje za starší sourozence, dodávají jí odvahu a všechno se od nich rychle učí. Proto by pro Doris byl ideální domov se starším přátelským psíkem (fenkou nebo vykastrovaným psem), který ji v pohodě přijme za parťačku. S vodítkem se zatím moc nekamarádí, to je ještě třeba potrénovat. Stejně tak hygienické návyky ještě nemá dokonale zvládnuté, snaží se sice trefit na podložku, ale občas se jí to nepovede. Naopak celou noc krásně prospí.

Dorisce hledáme laskavý domov, kde bude řádným členem rodiny, jedině s možností pobytu uvnitř. Žádná bouda, není to živý zvoneček na dvůr! Hledáme jí zodpovědnou rodinku, která ví, co obnáší východa mladého pejska, a má na to dostatek času a trpělivosti. Rodinu, která jí zajistí stabilní zázemí (psík je závazek na 15 i vice let) a finanční zabezpečení (kvalitní krmivo a veterinární péči). Hledáme jí aktivní rodinu, která jí nabídne nejen dostatek pohybu, ale také her a jiných aktivit. Zároveň ale musí být nová rodina dostatečně důsledná v určování hranic. V rodině uvítáme i odrostlejší děti, které jsou vychované k lásce ke zvířatům a ví, jak se k malému štěňátku chovat.

Doris je komplet očkovaná, veterinárně ošetřená proti vnitřním i vnějším parazitům, čipovaná a má i evropský pas na vycestování. Do nového domova půjde po podepsání adopční smlouvy s podmínkou kastrace ve vhodném věku a po uhrazení adopčního poplatku 4000Kč.

V případě vážného zájmu prosím napište informace o Vás a Vaší domácnosti a o podmínkách, do kterých byste Doris adoptovali, na číslo 723 728 323. Zavoláme Vám nazpět.