Derika - našla domov

Pohlaví

Fena

Věk

6 měsíců

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Fena 6m Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Žlutá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: NEBELVÍRASHELPFORANIMALS

Podrobný popis

Derika je 5 měsíční fenečka, která byla odebrána z osady na východě Slovenska, kde byla terčem ošklivých “her” nevychovanců. Nechceme si ani představit, jak by dopadla, kdyby pro ni v pravou chvíli nepřišla pomoc.

Rodiče Deriky neznáme, ale odhadujeme, že v dospělosti bude menšího vzrůstu do 12-13kg. Derika je komplet očkovaná, čipovaná a má i pas na vycestování. Má za sebou celou sérii odčervení a odblešení a je úplně zdravá.

Derika je jemná a velmi citlivá psí princezna. Má moc ráda lidskou společnost, ale potřebuje čas, aby si sama přišla pro pohlazení. Ze začátku je k cizím lidem opatrná, ale jakmile si na někoho zvykne, tak ho zahrne láskou a chodí za ním jako ocásek. Bohužel ji její nešťastný začátek života trochu poznamenal, stále má strach z prudkých pohybů rukou, ale trpělivostí a laskavým přístupem se tento strach daří den za dnem odbourávat. Jinak je Derika velmi poslušná, má zvládnuté hygienické návyky a celou noc krásně prospí. Venku navíc už velmi slušně chodí na vodítku. Společnost jiných psíků má moc ráda a dodává jí odvahu.

Derice hledáme laskavý domov, kde bude řádným členem rodiny, jedině s možností pobytu uvnitř. Žádná bouda, není to živý zvoneček na dvůr! Hledáme jí zodpovědnou rodinku, která ví, co obnáší východa mladého pejska, a má na to dostatek času a trpělivosti. Rodinu, která jí zajistí stabilní zázemí (psík je závazek na 15 i vice let) a finanční zabezpečení (kvalitní krmivo a veterinární péči). Hledáme jí aktivní rodinu, která jí nabídne nejen dostatek pohybu, ale také her a jiných aktivit. Upřednostníme rodinu, která bydlí v rodinném domě nebo v bytě v klidné lokalitě. Z důvodů vzájemné bezpečnosti nedoporučujeme adoptovat k malým dětem. Aby nenastal problém při prvním hárání, bude Derika adoptovaná jedině do rodiny s fenkou nebo již kastrovaným psem.

Derika se nachází v dočasném opatrovnictví. Do nového domova půjde po podepsání adopční smlouvy s podmínkou kastrace ve vhodném věku a po uhrazení adopčního poplatku 4000Kč.

V případě vážného zájmu prosím napište informace o Vás a Vaší domácnosti a o podmínkách, do kterých byste Deriku adoptovali, na číslo 723 728 323. Zavoláme Vám nazpět.