AKIRA

Pohlaví

Fena

Věk

8 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Fena 8 Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: OLOMOUC
Akt. umístění: Sense of Touch z.s.

Podrobný popis

 AKIRA prošla peklem, teď hledá domov..

Dá ji někdo z vás šanci zažít druhou část života jako živý tvor?? ????
Aki je cca 8letá fenka rasy pitbulteriér váha 23kg, výška 46cm.
Původní zrůda - majitelka ji měla od štěněte pouze jako živý alarm v chlívku po praseti.

O zateplené boudě, čisté vodě, nebo běhání a pozornosti si Aki mohla nechat jen zdát...
V zimě mrzla na roztrhaných, vlhkých hadrách a v létě se vařila na 3metrech.
Když měla velký hlad a dostala se k ní zvědavá slepice, zajistila si jednou za čas maso místo zbytků.
Díky všímavosti okolí byl podán podnět na slovenskou veterinární správu ta na velký apel Československeho kastračního programu Akiru i druhou zanedbanou fenku odebrali. ČSKP také zajistili karanténu, očkování a posléze převoz na hranice, kde jsme fenku převzali my. Takže velké poděkování patří tomuto spolku za spolupráci. 

Je to neuvěřitelné, ale přesto, že AKIRA nepoznala kromě kotce a výjimečně dvorku nic, není ani nekontaktní, ani zlá k lidem. Z počátku sice nevěděla jak vyjádřit emoce a nedává ani teď najevo radost jako ostatní psi, ale není se čemu divit, její oči jsou stále plné nepochopení a smutku z toho jak byla celé ty roky přehlížena vlastní majitelkou, přesto že naříkala a dávala najevo že se v kotci trápí...????

Moc bychom si pro Akiru přáli domov, ideálně byt nebo domek se zahradou, kde bude doma. Ona nechtěla vykonávat potřebu tam kde spí, ale neměla na výběr. Během dvou dnů pochopila, že se venčí pouze venku. Je neskutečně čistotná, hodná, klidná, vděčná a užívá si měkkého teplého pelíšku doma.

Nezná jiné zvířata a navíc jako bull není rasa, která by s jinými psy vycházela v lásce, takže pouze jako jediný pes v rodině.
Nezná také menší děti, ale seznamovali jsme ji tady s nactiletými a ty vzala v pohodě. Vůči všem lidem je v pohodě a přátelská.
Aki není náročná, vodítko ji nedělá problém
miluje válení v trávě a sušené maso i společnost člověka jen to zatím neumí dát standardně najevo jak jsme zvyklí od jiných psů.

Aki měla problém se srstí, otlaky i záněty uší. Nyní je preléčena v pořádku a čerstvě po kastraci. Bere jen kloubní výživu a vitamíny.
Je to nenáročná fenka, které hledáme rodinu, která ji bude milovat a dá ji vše co dosud neznala. Jako každý bull potřebuje vedení.

Zájemci prosím pište co Akiře nabízíte na tel číslo 606175317
Nachází se u nás v psím domově Pod křídly anděla spolku Zastavme Utrpení v okrese Olomouc. Po tel domluvě možnost návštěvy a seznámí.

AKIRA a ostatní psi, kterým pomáháme změnit jejich osud nás stojí nemalé peníze, pokud by nám chtěl někdo pomoci přispět Aki na veterinární péči, krmení, pamlsky nebo vitamíny transparentní číslo účtu našeho spolku je 2501307114/2010 do zprávy pro příjemce napište AKIRA. Děkujeme 

Pokud chce někdo poslat Aki, nebo jiným naším pesanům, kterých je nyní 47 a 9 koček granule nebo pamlsky můžete poštou nebo osobně. Děkujeme za cokoliv.