TIMOTHY von Dočasky - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

6 měsíců

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 6m Icon: Střední (31-60 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Dočasky.cz

Podrobný popis

Timík se narodil na vesnici, v jedné z těch rodin, která slovo kastrace považuje za nadávku a odčervení a očkování za nadbytečnost, za kterou je škoda utrácet peníze. Nevíme, která fenka ze smečky je jeho matkou, ani kolik štěňat se tam za poslední roky takto narodilo. Víme jen, kolik jich přežilo a že budou všichni středního vzrůstu.
Timothy je velmi bystré a nadané štěně. S  ohledem na podmínky, v jakých vyrostl, ho musíme pochválit, jak rychle přijal základy čistotnosti, zvykl si na obojek a postupně i na vodítko. Zvládá přivolání a povel sedni. Exteriérem připomíná zmenšeninu retrievera. I tak radostně poskakuje a točí ocáskem dokola. Dnes už je zbavený parazitů, naočkovaný nejen proti vzteklině, ale i infekčním chorobám, je čipovaný a má vystavený pas. Ač to byl zprvu bojínek, bez problémů se začlenil do smečky psích dorostenců a po dokončení vakcinace může cupitat ke své nové rodině. Ta by měla být mladší a početnější, je šťastný s lidmi i jinými psy. Přáli bychom si, aby nezahálel a nestal se jen psem gaučovým. Bude velmi šikovný na práci nosem, stejně tak je pohybově nadaný např. pro dogdancing nebo agility.
Podmínkou adopce je kastrace v dospělosti, podpis adopční smlouvy a úhrada adopčního poplatku ve výši 5tis Kč.
Pokud jste to právě Vy, kdo se do tohoto úžasňáka na první pohled zamiloval, kdo by mu chtěl dát všechno, co v původní rodině nedostal, pracoval s ním a hladil ho po hebounké srsti, NAPIŠTE NÁM o sobě co nejvíce, abychom si dokázali představit, jak krásně by se s Vámi měl.
K dispozici je Vám mail adopce@docasky.cz
S vhodnými zájemci rádi naplánujeme případnou návštěvu Psího ostrova.