LEX - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

2 roky

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 2 Icon: Střední (31-60 cm)
Border kolie
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Bílá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Dočasky De De z.s.

Podrobný popis

" Všem dobrým lidem, by se rád představil v celé své kráse. Jmenuji se Lex a jak vidíte, jsem nádherný kolií princ, je mi 2,5 roku a stále jsem ještě tak trochu duší, štěně. Mí přechozí majitelé mi příliš péče nevěnovali, žil jsem v bytě, ven jsem se dostal jen velmi zřídka, teď u tety poznávám, co je to Pravý psí život a užívám si ho plnými doušky. Jsem velký mazel, a úžasňák, jsem typický rodinný pes, mám rád lidi, pejsky, děti a nevadí mi ani kočičky. Ač jsem se toho dříve moc nenaučil, vše teď postupně doháním, včetně hygieny.
Jsem hodný, veselý, hravý jako štěně, mám rád procházky i výlety, ale jinak zas žádný sportovní přeborník nejsem.
Rád si hraju s hračkama, které si sám házím, občas mě zaujmou i pantofle a taky si umím vyštěkávat pozornost, takže na tom s tetou pracujem.

Tetu hodně zlobím s jídlem, jsem strašně vybíravý, jedl jsem vždy vše možné od lidí, takže na psí kvalitní krmení si teprve zvykám. Taky se ještě často něčeho leknu, jsem trochu vyplašenej z nových hlučných věcí a situací.

Rád bych našel prima hodnou, milující rodinu, v domě se zahradou, kde bude psí kámoš a klidně i rozumné větší děti.
Váš Lex."

Lexík je 2,5 roku starý překrásný pes Dlouhosrsté kolie. Dostal se k nám od majitelů, kteří měli dosta starostí sami se sebou, než aby zvládli pečovat o svá zvířata. lex žil v bytě, ale nechodil ven, potřebu vykonával doma, takže se návyky učí teprve u nás. Je to moc hodný, veselý, kluk, duší stále ještě štěně, které si teprve teď začalo užívat všeho, o co byl ochuzen. Když přijel, choval se trochu jako vyplašený janek, nicméně lidi miluje a mazlí se s každým, nadšeně na potkání. Rád si hraje, hází si s hračkami, radostně poskakuje, když má vaši pozornost, je to nejšťastnější zvíře pod sluncem. Venku si užívá procházky, ale vyloženě akčňák to není. Se psy i s kočkami vychází dobře, určitě by doma rád uvítal psí společnost na hraní a dovádění.
Měl strašně zanedbanou srst, u nás podstoupil koupel a stříhání, musí se pravidelně vyčesávat a pečovat o srst. Manipulaci zvládá skvěle, ale česání se mu úplně nelíbí, na veterinu nebyl zvyklý vůbec, tak malinko panikaří, je jistější ho mít v náhubku.
Lex je úžasný, rodinný pes, hledáme pro něj bydlení v domě se zahradou, ideálně s dalším psím kámošem, majitele, kteří ho budou milovat a starat se i něj, věnovat mu hodně pozornosti, vetší hodné děti mu nevadí. je zvyklý bydlet pouze doma s lidmi.
Lexe čeká kastrace, narodil se jako oboustranný kryptorchid ( tzn. že má obě varlata v břiše, která se musí odstranit., čůrá jako holčička.

Lex je odblešený, odčervený, bude kastrovaný, čipovaný, očkovaný. Do adopce půjde po podpisu adopční smlouvy a úhradě adopčního poplatku, po přechozí návštěvě v dočasné péči , po dohodě s Aničkou na tel : 776 565 684 v Praze. Info o vás pište na mail : dipu@seznam.cz, nebo tel: 602 259 705 za fotky děkujeme
https://www.facebook.com/svatia.foto