ÁJA

Pohlaví

Fena

Věk

12 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Fena 12 Icon: Střední (31-60 cm)
Německý ovčák
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Dočasky De De z.s.

Podrobný popis

"Jistě si pamatujete příběh dvou zbědovaných, starých, feneček, které zůstaly přes dva měsíce uvězněné v chatce u Sázavy, po smrti majitele. Jedna z nich jsem já , Ája, moje kamarádka a celoživotní parťačka, starší Jessinka, odešla navěky a já bych ráda ještě ke konci svého života, poznala milé páníčky, kteří by se mě ujali.

Jsem už babička, bude mi kolem 12 let, jsem středně velká a hledám spřízněnou dušičku, co by mě měla ráda a dopřála mi krásný podzim života, někde v domku se zahrádkou.

Zůstala jsem sama na všechno a hodně to bolí, nejsem mladá, ani velmi atraktivní, mám také různé neduhy a bolístky, ale ještě bych chtěla někam patřit a užít si společnost milujících lidí. Jsem moc klidná a hodná, holka, nenáročná a moc ráda si proběhnu zahrádku, nebo si lebedím na pelíšku. Ráda si pospím doma v teple ve svém pelíšku, dám si dobrou baštu a projdu si venku zajímavá místečka.

Mějte, prosím, srdce a vezměte me domů, učiníte šťastnou jednu mulou seniorku, vaše Ája."

Ája je jedna ze dvou starých feneček, které zůstaly po utonutí majitele, uvězněné v chatě na břehu Sázavy, odkud je po intervenci místních, dostaly do bezpečí dobrovolníci z našeho spolku, s pomocí záchranných složek.
Jessinka po několika mesících, nedávno zemřela, v důsledku vysokého věku a vážné nemoci, Ája tak zůstala sama a my bychom se rádi pokusili, najít jí domov - doživotní péči, kterou bychom hradili.

Je to asi 12 ti letá kříženka, o váze 20 kilo, je klidná, nenáročná, hodná, skoro hluchá a také má samozřejmě své zdravotní problémy.
Většinu dne prospí, ráda si jde ven na zahrádku, nebo kratší procházku, na vodítku chodí hezky. Se psy ani s fenami nemá problém, u nás je ve větší smečce a zvládá v pohodě.
Vyhovovalo by jí bydlení v domečku se zahrádkou, bude ráda jako jedináček, nebo s dalším klidným psem, hledáme hodné, laskavá lidi, kteří by ji poskytli doživotní azyl, veškerou péči, veterinu a pod, bychom ji doživotně hradili.

Ája není kastrovaná, vzhledem k věku, bychom kastraci riskovali jen v případě případného zánětu dělohy. Má deformované boltce od dřívějších chronických zánětů, za konečníkem ve střevě má neoperovatelný útvar, se kterým zatím funguje bez problémů.
Srst má olysalou, bez infekce a parazitárního onemocnění, pravděpodobně se jedná o hormonální, nebo autoimunitní záležitost.
Je odblešená, odčervená, vzhledem v věku zdravotnímu stavu, není doporučena vakcinace.
Hledáme domov nebo doživotní dočasku, vzhledem k věku a zrdavotnímu stavu, veškerou veterinání péči hradíme na pražské klinice Ivet.
Do adopce půjde po předchozí návštěvě, po podpisu adopční smlouvy , po dohodě s Radkou, na tel : 777 310 185. Nachází se poblíž Jesenice u Prahy. Info o vás pište na mail : dipu@seznam.cz, nebo tel : 602 259 705 za fotečky dekujeme
https://www.facebook.com/svatia.foto