Safira

Pohlaví

Fena

Věk

9 měsíců

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Fena 9m Icon: Velký (61 cm a více)
Německý ovčák
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Šedá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Kapka pro tlapky, z.s.

Podrobný popis

Se Safirou je to jak na houpačce. Udělala velký pokrok, ale pak odjeli do adopce 3 pejsci od nás a jí to obrovsky rozhodilo. Vrátila se na pár dní k agresivitě k cizím, kdy za plotem byla naprosto nepříčetná a uklidnit ji byl problém. Safira nebude zvládat změny, bude potřebovat stále prostředí, které bude znát a bude se tam cítit dobře. Nejlépe se cítí s námi vevnitř, kdy je uvolněná a spoustu věcí neřeší. Venku si je více nejistá a tak reaguje na mnohem více věcí. Nebude to pes, co s vámi bude jezdit po dovolených a ani nebude zvládat velký ruch města. Ve spoustě věcech bude soužití s Irou omezující. Nicméně o to intenzivnější bude její vztah k pánečkovi. Ira ale zatím lidi nevyhledává, zřídka kdy si přijde po pohlazení, i když i to začíná být častější. Když se občas zapomene, nechá se sama od sebe pohladit i jiným členem rodiny. Kontakt s lidmi ale nevyhledává.
Zato se psy řádí, někdy až moc. Pokud se pes neohradí, když to přežene, začne ho šikanovat. Pokud pes určí hranice, respektuje je. Ale jinak se musí hlídat a připomínat, že kousáni do zadnich nohou a všude možně není cesta vztahu mezi psy. Procházky do přirody si moc užívá, chodí na přivolání, máčí se ve vodě.
Asi nebude snadné Safiře najít páníka, který by ji nabídl stálé místo, hromadu zkušenosti a extra na ni netlačil, protože pak se sekne. Pomale ji učil, jak se má chovat a obrušoval hrany, aby si k němu našla cestu. U ní rozhodně není východiskem tvrdý výcvik a člověk ji rozhodně nezlomí násilím. Ba naopak, čím více se bude bát, tím více bude její chováni horši. Safira potřebuje víc času a vlídné, avšak důsledné vedení. Je chytrá, někdy až moc.
Další info ráda sdělím na tel 773151770. Nutné jsou i návštěvy, Iru je potřeba vidět, seznámit se, aby jste věděli do čeho jdeme. Nerada bych pak řešila, že někoho kousla, proto vážně dobře zvažte vaše zkušenosti.

15.4.2022 Safira, narozená 13.11. 2021, je kříženka zřejmě Německého ovčáka s Československým. Momentálně váži 19 kg, bude to kus psa ???? Dostala se k nám od bývalých majitelů, starších lidí, kterým ji pořídila dcera. Nezvladli výchovu až tak, že ve svých 3 měsících byla agresivní, napadala děti i dospělé. Její stavy agresivních výpadů přecházeli do úzkosti, kdy nevylezla zpoza kamen i celý den. Nebyla nikdy jinde než na zahradě, na vodítku prý neudělala krok. Všeho se bála a reagovala agresí. Původně dcera majitelů poptávala jen převýchovu, ale jelikož by se psem museli i tak pracovat, vzdali se jí. Určitě ale udělali dobře, protože by se její chováni stupňovalo a někomu by vážně mohla ublížit. I mě kousla do nohy, když jsem pro ni přijela.

Po převozu k nám ale šla agrese stranou. Na chvíli převládal strach, z kterého ji ale rychle dostala smečka. Psy má moc ráda a má k nim opravdu blízko. Potřebuje ale psa, co jí srovná, hodně si dovoluje, když má možnost. Během chvilky jsme odbourali agresivní chování vůči lidem, dnes už na ně ani neštěká. Děti jsou pro ni ale nečitelné, a tak se jich bojí. Ira není kontaktní k lidem, bere svého pána, na kterém je docela závislák, ten může všechno, ostatni lidi ignoruje a pohladit se nenechá. Vše je ale v začátku, teprve vše poznává a učí se, jak se má chovat správný pes. Bude to náročné, ale při zkušeném vedení bude úžasná. Je chytrá a zvídavá, sice mrška, ale v jádru hodný pes, co nechce nikomu ublížit, jen ji prostě nikdo nenaučil, jak se má chovat.

Safira hledá vážně zkušené páníky, s těmi zvládne i větší děti. Potřebuje ale vážně někoho, kdo ví, jak s takovým psem zacházet, nezanedbá výchovu, nastaví hranice, dopřeje ji dostatek pohybu a bude mít čas se jí věnovat.. Pouze k druhému psu. Do RD, ideálně s bydlením uvnitř, pak rychleji získáte její důvěru. V žádném případě do kotce nebo na řetěz.

Safira je očkovaná, čipovaná a ještě jí čeká série odčervení, proteže k nám přišla extrémně začervená. Má lehké prošlapy, které by měla snad kvalitní strava a kloubní výživa vyřešit. Do adopce půjde po podpisu adopční smlouvy s podmínkou kastrace v dospělosti, zaplacení adopčního poplatku 3000kč. Důležité jsou i návštěvy, neni a nebude to jednoduchý pes a tak by si měl být majitel jistý, že z ní opravdu dokáže vychovat fajn parťáka. Nachází se u Třebíče, zájemci prosím pište na meil kapkaprotlapky@seznam.cz