SAM - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

12 let

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Pes 12 Icon: Velký (61 cm a více)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Odry
Region: Moravskoslezský
Datum nálezu: 25.01.2022
Akt. umístění: Záchytná stanice Odry Loučky

Podrobný popis

EDIT 25.4.2022: Poznatky z venčení ve skupině psů - oproti tomu, když byl sám, tak byl velmi aktivní, téměř neunavitelný, snad ani nohy ho nebolely , ovšem malé psy nemusí, doráží na ně, velcí jsou ok (s Nerem úplně v pohodě). Na jméno Sam nereaguje, povely bohužel taky nic. Chtělo by to s ním víc práce, zaslouží si být někde doma, ideálně na zabezpečenou zahradu s procházkama.
 
EDIT 25.3.2022: Samíka provětrala kolegyně a zjistila, že je venku miláček. Chodí krásně na vodítku, neznervózňují ho auta/cyklisti/ostatní psi a mazlí se . Vzhledem k jeho věku (11 let) ho zlobí zadní nohy, asi kyčle - chůze déle po nerovném povrchu a větších kamenech mu už nebyla příjemná.
Kdo chce parťáka, kterého nic nerozhází, tak adoptujte Sama. Stačí přizpůsobit procházky jeho stavu, případně zkonzultovat zadní nohy s veterinářem.
 
EDIT 18.3.2022: Samík je již zcela v pořádku, vitální a čilý pejsek, který ze začátku působí trochu jako hromotluk, ale je to tím, že je zavřený v kotci. Potřebuje pořádné procházky na vydání energie. Pak se venku uklidní a ani moc netahá. Na ostatní psy reaguje, zajímají ho. Pro pohlazení si taky rád přijde.
 
EDIT: Veterinář Samíka zkontroloval a naočkoval, rána na krku není hluboká a dobře se hojí, mažeme mastičkou. :) 
 
Sam se narodil v roce 2011, je to německý ovčák nekonfliktní povahy, zvyklý na děti a naučený na povely. Poslední půlrok ale začal utíkat, až se dostal ze Zlínského kraje do obce Vražné a následně k nám do záchytné stanice. Majitel se jej vzdal, kvůli stěhování do bytu, kde psa nemůže mít.
 
Hledáme mu proto novou rodinu, která mu zajistí krásné stáří.
 
Má ránu na krku, ale nedovolí ji zkontrolovat. Podívá se na něj ještě veterinář. Údajně měl zařezaný řetěz, ránu má zaschlou.