ŽOFINKA - našla domov

Pohlaví

Fena

Věk

6 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Fena 6 Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Červená
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Dočasky De De z.s.

Podrobný popis

" Dostala jsem nové jméno a s ním i nový život. Než jsem přijela do dočasky, byla jsem jen jeden z mnoha pouličních psů beze jména, bez domova, zájmu, lásky a zázemí. Teď jsem Žofinka, bydlím u tety a zkouším najít svoji vlastní rodinu.
Jsem asi 6 letá fenečka, vzhledu většího jezevčíka, jsem velice hodná a nenáročná, avšak s sebou jsem si dovezla velký strach z lidí, nedůvěru a tak trochu svůj svět. U tety jsem už pár měsíců a na své lidi jsem si zvykla, občas se nenápadně přijdu i pomazlit, ale stále větší kontakt nevyhledávám. Nikomu bych neublížila, to nikdy, jen si držím odstup, ale přesto svou rodinu miluji, ctím a spokojeně následuju. Nejlíp se cítím ve společnosti dalších pejsků, s nimi jsem spokojenější a klidnější. Mám ráda procházky, avšak v nerušeném prostředí, kde mě nebude nic lekat.
Ráda bych našla trvalou rodinu, majitele, kteří pochopí, jak citlivá duše jsem, kteří na měl nebudou tlačit, dají mi lásku, prostor a čas, zahořet důvěrou. Vaše Žofinka."

"Žofinka je asi 6 letá fenečka, 15ti kilová kříženka, přijatá z východní Evropy, kde žila jako pouliční pes. Byla zde zachráněná a okolnosti ji dovedli až k nám. Je to naprosto čistá duše, zcela nekonfliktní stvoření k lidem i pejskům. Z lidí má však stále strach, ale než by snad jakkoli ublížila, raději zmizí. V naší dočasné péči žije po boku několik pejsků, kteří ji dodávají důvěru a společnost. Se svými lidmi jde na procházku, bydlí v domě, občas se přijde i pomazlit, ale stále si udržuje bezpečný odstup, který jí brání navázat kontakt, jako ostatní mazliví pejsci. Je to jemná, klidná, úžasná a nenáročná fenka, nicméně nejdůležitější roli v jejím domově, bude hrát bezpečnost, aby neutekla.
Žofinka potřebuje klidné, ničím nerušené zázemí, ideálně domek se zahradou v klidnějším prostředí, s velmi dobře zabezpečenou zahradou.
Venčení mimo domov pouze na bezpečném postroji a obojku. Milující a velmi zodpovědné lidi, kteří mají zkušenost s plachými pejsky, jistě potřebuje i další pohodovou psí společnost, která ji bude oporou.
Žofinka je odblešená, odčervená, čipovaná, kastrovaná, očkovaná.
Do adopce půjde po přechozí návštěvě, (více návštěv) po podpisu adopční smlouvy a úhradě adopčního poplatku. Návštěva možná v dočasné péči po dohodě s Petrou na tel : 607 950 978, ve Varsndorfu, info o vás a vašich podmínkách pro ni, pište na mail : dipu@seznam.cz, nebo tel : 602 259 705