IDDEFIX - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

1 rok

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 1 Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Bílá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Dočasky De De z.s.

Podrobný popis

"Jmenuji se Iddefix, teta mi říká Fixík nebo Maxík, jsem odrostlé štěně, které hledá svou první pořádnou rodinu, protože ta moje bývalá za nic nestála. Nic jsem se nenaučil nebyl jsem zvyklý na cizí lidi a když jsem přijel, všeho jsem se bál.
Je mi 10 měsíců a vážím kolem 8 kilo, jsem kříženec teriera na delších nožkách, velkej mazel a úžasňák. Svoje lidi bezmezně miluji a jsem jim stále v patách, nejraději bych se mazli a dováděl, ale musím se taky ještě učit další psí dovednosti a trenovat. S pejsky vyjdu bez problémů, miluju fenečky a rád bych měl nějakou kámošku i doma. Bojím se rušného prostředí, často mě vylekají auta a hlasité divoké věci, takže na tom s tetou pracujeme. Rád bych našel prima rodinu, kde na mě budodu mít čas a budu raději bydlet v klidnějším prostředí v domku se zahrádkou, nežli rušném městě, váš Fixík,"

Iddefix je 10 měsíční kříženec teriera, váží 8 kilo, přijel se svou sestřičkou z rodiny, kde neproběhla žádná socializace, takže se zpočátku všeho bál a byl nedůvěřivý. U dočasné tety si rychle zvykl a na své paničky se velmi fixuje, s cizími je však stále ještě trochu zdrženlivý a tak se potřebuje postupně seznámit.

Dneska s jeho lidmi, ktere zna, je Fixy pratelsky, vesely, hravý pes, ktery vas nasleduje všude, kam se hnete.
Fixy je k zulíbaní, velký mazel, uci se nove veci a chce byt v blizkosti cloveka. Je to zkratka zlatíčko, jehoz nejoblibenejsi cinnosti doma, je mazlení.

Doma se chova opravdu vzorne a klidne a behem noci spi ve svem pelisku ve vasi blizkosti. Hygiena na 95%, prilezitostne se nehoda stane, ale to se deje jen vyjimecne. Je hodně aktivní a bude z něj fajn parťák na výlety, sporty i dlouhé procházky.
Ted chodi již slušne na voditku v klidnem prostredi, rozezna zakladni povely. Bojí se hluku projíždějících aut a cizích lidí, kteří jsou na něj moc hrr, pak ze strachu štěká.

Potrebuje svuj cas aby si ocuchal a poznal nové prostředí i lidi, ale jakmile to udela, vse je v pohode.
Jeho nejlepsim psim kamaradem je starsi labradorka lady , se krerou dokonce spí v jedne posteli, se samci byva vice podezrivavy, ale nedoslo k zadnemu konfliktu.
Delší samotu doma zatím nezvládá.

Fixy je zdravý, odblešený, odčervený, kompletně očkovaný, čipovaný, kastrovaný. Do adopce půjde po podpisu adopční smlouvy a úhradě adopčního poplatku, Návštěva možná po dohodě v dočasné péči v Praze. Info o vás pište na mail : dipu@seznam.cz, nebo tel : 602 259 705.