DRAHOŠ - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

4 roky

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 4 Icon: Střední (31-60 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: ČESKÝ TĚŠÍN
Datum nálezu: 07.01.2022
Akt. umístění: Čtyřlístek pro hafany, z.s.

Podrobný popis

Drahoš - jak už jméno naznačuje - je naprostý drahoušek, který miluje všechny lidi, děti... Když nám ho dovezla městská policie Český Těšín, říkala jsem si ajéjé, zanedbaný stafík - už přes přepravní klec bylo vidět, že je vyhublý. Má také ještě zarudlé oči, ale ty se léčí se zánětem spojivek. Špinavé ouška už má také vyčištěné. Zuby má všechny polámané - pravděpodobně žil v nějakém kotci, ze kterého se chtěl dostat, vzhledem k polámání, by to sedělo. Stejně jako čumáček, který měl sedřený až do krve. Teď už se Drahoš dostává do kondice - miluje jakékoliv hračky, nosí míčky, rád běhá a skáče, je to akční klučina, který bude rád parťákem na pohyblivé aktivity. Povahou je jako beránek - krotký, upusinkovaný brouček. Manipulaci zvládá v pohodě - nechá si vyčistit uši, oči - jen aktivity, u kterých musí chvilku být v klidu zatím nezvládá, protože by se nejraději pořád okolo někoho točil. 
Avšak Drahoš je nalezenec a pro ty platí následovné:
Pejsci přijatí do našeho azylu se nacházejí ve čtyřměsíční tzv. ochranné lhůtě. Po tuto dobu si můžete převzít psa pouze do opatrovnictví, to znamená, že pokud se v této lhůtě ozve původní majitel, musí mu být pejsek vrácen. Jestliže by tento případ ale skutečně nastal, musí původní majitel opatrovníkovi i útulku uhradit veškeré vzniklé náklady, které byly spojeny s chovem a umístěním psa.
K předání psa původnímu majiteli dochází poté přímo v azylu Čtyřlístek pro hafany, z. s. Po uplynutí ochranné lhůty, která se započítává od dne, kdy byl pes do útulku přijat, se opatrovník stává právoplatným majitelem psa, se všemi povinnostmi vyplývajícími s držením a chovem psa.
Nyní se nachází v Albrechticích u Českého Těšína, tel. 608 499 219
NÁLEZ: 7.1.2022 v 10.50 h byl odchycen na ulici Rybářská, Český Těšín - bez čipu či jiného značení.