EVŽEN - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

8 let

Velikost

Malý (do 30 cm)
Icon: Pes 8 Icon: Malý (do 30 cm)
Čivava
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Žlutá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Dočasky De De z.s.

Podrobný popis

" Hlásím se také do fronty psích bezdomovečků, kteří čekají na vysněný domov. Jmenuji se Evžen a je mi 8 let, jsem maličký čivaví kluk, o váze 3 kila a dosud jsem neměl moc hezký život. Žil jsem se dvěma paničkama, které se ke mně nechovaly vůbec hezky a nic a nikoho jiného jsem neznal. Proto, když jsem přijel, všeho jsem se bál, neznal jsem manipulaci a když ně mě chtěl někdo sahat, ukázal jsem zuby a neváhal kousnout. Jenže rychle jsem zjistil, že teď už mi nic nehrozí a po pár dnech jsem si sám přišel pro pamlsek a pohlazení, dneska jsem už prima mazlivý a kontaktní kluk, ale samozřejmě si na své nové lidičky musím zvyknout a musí mi dát čas, abych začal důvěřovat. Pak ze mě bude úžasný veselý pejsek, který má rád život a budu vám, dělat samou radost. Váš Evžen."

Evžen je 8 letý čivaváček, malinký miláček, co neměl vůbec na růžích ustláno. Nebyl nijak socializovaný s cizími lidmi a jeho majitelky ho často trestaly. Nejprve chtěl kousat, jak se bál, ale brzy jsme si získaly jeho důvěru a dnes je z nej pohodový milý pejsek, který si užívá mazlení a kontakt s člověkem, zvládá manipulaci i cestování autem, miluje svou paničku a i ostatní pejsky. U nás je ve smečce malých pejsků, nemá s nikým problém a byli bychom rádi, aby měl doma malou psí kámošku nebo kámoše na hraní a dovádění. Zpočátku si musíte jeho důvěru pomaleji získat, ale dnes se již nechá v klidu pohladit i od cizích lidí, je veselý a vítá, projevuje radost a nadšení. Rád chodí ven, je aktivní, doma si rád lebedí v pelíšku nebo v posteli.
Hledáme pro něj zodpovědné a vlídné majitele, kteří na něj nebudou moc hrr, při nějaké divoké a pro ně stresové situaci, je ještě vyjímečně muze ohnat ze strachu. Nehodí se k dětem, ani k seniorům bez zkušeností, ideálně do aktivní laskavé rodiny, nebo k páru, či paničce, určitě s dalším pohodným pejskem.
Evžen je odčervený, odblešený, čipovaný, kastrovaný, bude očkovaný, s ošetřenými zoubky a normálními krevními testy, zdravý. Jako mnoho čivav má luxace patel (kolenních čéšek) ale nekulhá a zatím nevyžaduje žádnou operaci, musí si držet štíhlou váhu. Pokud by kdykoli potřeboval operaci patel, zajistíme tuto v naší režii na klinice Ivet v Praze.
Do adopce půjde po předchozí návštěvě, po podpisu adopční smlouvy a úhradě adopčního poplatku. Návštěva možná po dohodě v dočasné péči v Praze, info o vás pište na mail : iveta@docaskydede.cz, nebo dipu@seznam.cz, nebo tel: 602 259 705, 608 875 523. Za fotky děkujeme https://www.facebook.com/marta.bohacova.3