MONTY

Pohlaví

Pes

Věk

5 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 5 Icon: Střední (31-60 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Žlutá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Dočasky De De z.s.

Podrobný popis

" Říkají mi Monty a málem jsem tu už neměl být. Kdysi jsem měl rodinu, ale ne takovou, jakou bych si zasloužil. Nikdo se mi nevěnoval, nikdo mě nic neučil a nikdo mi neukázal, jak se správný pes chová. Když mi byl rok, dovedli mě k panu doktorovi, aby mě uspal navždy. Najednou jsem nebyl tím roztomilým štěňátkem, byl jsem velký, nevychovaný a občas jsem zkusil, co správný pes nemá.
Ale já za to fakt nemoh, nevěděl jsem, kdo je pánem a myslel jsem, že jsem to já. Paní doktorka někam volala a za pár hodin jsem už seděl v autě dlouhou cestou za lepším životem, za nadějí a taky snad brzy za svou novou rodinou.
Jsou mi 3 roky a jsem větší temperamentní pes, nabitý elánem a energií na rozdávání. Jsem zvědavý, nadšeně poznávám nové dovednosti a pěkně se učím, co po mě chcete. Jsem sportovně založený sympaťák a hledám nové páníčky, kteří budou aktivní, budou mě milovat tak, jako já je a dají mému životu jistotu a řád. Váš Monty."

Monty je 3 letý kříženec labradora a pravděpodobně bull plemene. Jako ročního kluka ho jeho majitelé přivedli utratit, protože je neposlouchal, občas se ohnal nebo zavrčel a zkoušel, co mu projde. Přijali jsme ho do dočasné péče, kde se naučil spoustu věcí a povelů, socializoval se s lidmi i pejsky a je z něj aktivní, veselý a poslušný pes, který radostně hltá další a další nové dovednosti, které ho učíte. Je to velký mazel a miluje pozornost svých lidí, je vděčný, může - li být s vámi a něco dělat. Monty má energickou, zvídavou a velmi temperamentní povahu, je moc šikovný a učenlivý a jistě by se hodil na psí sporty, kde mu zaměstnáte hlavu i tělo. Potřebuje hodně vyžití venku, dostatek pohybu a také sebevědomé majitele s přirozenou autoritou, kteří mu jasně vymezí pravidla a ta budou společně dodržovat. Se psy vyjde bez větších problémů po seznámení, ovšem nenechá si nic líbit, pokud na něj druhý pes nevybíravě doráží. Jistě by doma uvítal nějakou podobnou větší vyrovnanou psí kámošku, se kterou by se vyřádil na zahradě. Monty je skvělý, akční pes, hodí se ke sportovně založeným lidem, se kterými se nebude nudit, kteří s ním budou i nadále trenovat poslušnost, socializaci a dají mu pocit stabilního zázemí a lásky. Problém může nastat u jídla, kdy si hlídá misku, na krmení potřebuje klid, stejně jako nastavení pravidel, která se musí dodržovat. Pro zkušenějšího pejskaře to ale nebude žádný problém. Monty se nehodí k dětem, kočkám, drůbeži ani pro úplné začátečníky, bude mu vyhovovat bydlení v domě se zahradou, aktivní způsob života po boku majitelů, kteří s ním budou i nadále pracovat.
Monty je odblešený, odčervený, čipovaný, kastrovaný a kompletně očkovaný. Do adopce půjde po předchozí návštěvě, po podpisu adopční smlouvy a úhradě adopčního poplatku. Nachází se v blízkosti města Tábor.
Návštěva možná po dohodě s Kateřinou, tel : 724 059 157.
Info o vás pište na mail : dipu@seznam.cz, event tel : 602 259 705

Děkujeme za poskytnutí azylu a za spousty pokroků a práce s Montym Kateřina Zíková

Děkujeme za krásné fotky Montyho
https://www.facebook.com/nikol.strosova