Bibi

Pohlaví

Fena

Věk

10 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Fena 10 Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Bílá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: 1.plyšový útulek

Podrobný popis

BIBI 

Celý její dosavadní život byl řetěz, dvůr a bití. Na vlastní kůži zakusila ten mizerný psí život. V létě, v zimě, v bahně.... den za dnem a rok za rokem, živořila sama, jako ten kůl v plotě. Chovali se k ní jako k bezcennému a nechtěnému tvoru. Bolest a strach, si každý může přečíst z jejích očí.

Vysvobození přišlo až po letech. 

Každý den, hodina, minuta, musí být zatraceně dlouhá....svět přece není metrový řetěz a holá udupaná hlína. Každý tvor, který šlape tuto zem, má přece právo být šťastný, spokojený a milovaný...

Bibi.... tak mazlivě a měkce zní její jméno. Je krásná, plachá a miluje volnost. Nejšťastnější je v travnatém výběhu, kde lítá jako střela. Potřebuje ke štěstí jen velmi málo.... vůni trávy a listí, trochu jídla a hlavně vlídné a citlivé zacházení. Člověk jí ublížil a zradil a tak by měl zase člověk její rozbitou duši slepit a uzdravit.

Bibi se bojí ruky a moc nám lidem nevěří. Snaží se.....a moc by chtěla. Ale všechno je otázka času, přístupu a božské trpělivosti. 

Váží okolo 14 kilo a svým vzezřením připomíná mini vlkodava. 

Bibi byla přijata do 1plyšový útulek z.s. údajně jako 10 letá fenka. Kolik je jí vlastně doopravdy , to ví je Bůh. Teď už má naturel a fyzičku jako 5 letá fenka. Užívá si sice života plnými doušky.... ale přece jen jí v té životní skládačce chybí malý kousek: OPRAVDOVÝ DOMOV. A jaký by měl vlastně přesně být?

1) Bez malých dětí , které jsou hlučné protože ona má ráda svůj klid

2) Rozhodně ne do bytu. Miluje být volně venku na zahradě, takže určitě pouze do domku se zabezpečenou zahradou. 

3) Rozhodně to musí být trpělivá a milující rodinka, nejlépe středního či staršího věku a úplně top by byli i zkušenosti s plachým psíkem. 

4) Bibi zatím není úplně mazlící a gaučový typ. Proto ani nevolejte ti, kteří chcete vyloženě mazlíka do postele, na procházky městem atd. Bibi s vodítkem zatím moc nekamarádí. Neví proč ho má a k čemu je dobré. Takže je to taková přetahovaná kdo z koho. 

Bibi půjde do nového domova s čipem, očkovaná, zbavená breberek a kastrovaná.

Nachází se u Brna v 1plyšovém útulku u Lena Čtvrtníčková , kam zájemci mohou volat pro ještě bližší informace. 

Kontakt: 602 733 981 nebo pište email 1.plysovyutulek@gmail.com