ENIE - našla domov

Pohlaví

Fena

Věk

9 let

Velikost

Malý (do 30 cm)
Icon: Fena 9 Icon: Malý (do 30 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Dočasky De De z.s.

Podrobný popis

" Mé oči nevidí, ale moje srdce cítí a ví, že ten skutečný páníček na mě jistě někde čeká. Jmenuji se Enie a jsem maličká střapatá roztomilá holčička. Žila jsem na dvorku, často jsem měla i řetěz a moc jsem už nedoufala v lepší život. Vysvobozením pro mě byla smrt bývalého pána a já se dostala do psího ráje k hodným tetám. Bude mi kolem 7 - 9 let, jsem úplně slepá, ale můj život tím není o nic méně šťastnější. Miluju lidi, jsem miláček a velký mazlík, nejradši spinkám v posteli a tulím se ke svému člověku. Mám ráda procházky, jsem vcelku aktivní holka, doma jsem moc hodná, jen si musím zvyknout na nové prostředí, kde se pak dokážu bezproblémů orientovat.
Ráda bych našla domov u milých, laskavých a hlavně zodpovědných páníčků, kteří mě budou milovat a dají mi své srdce. Vaše Eninka."

Enie je 7 - 9 ti letá maličká kříženka teriera, váží kolem 5 kilo a žila se svou dcerou na dvoře u nesprávného člověka. Po smrti majitele se dostala k nám, zpočátku byla nejistá v novém prostředí a nedůvěřivá, díky svému hendikepu, ale velice brzy poznala, že bude už jen líp a je z ní úžasná hodná holčička.
Eninka vůbec nevidí, díky pokročilému šedému zákalu, musí se nejprve zorientovat v novém prostředí, kde pak nemá problém bez potíží fungovat. Miluje procházky, je to aktivní zvědavý pejsek, krásně chodí na vodítku a se svou slepotou je velmi dobře srovnaná. Doma je to postelový mazlíček, miluje lidi, určitě bude delat velkou radost pohodovým páníčkům, nevyžaduje žádnou extra zvláštní péči, pouze si musí zmapovat nový prostor doma a venku chodit na vodítku, samozřejmě na ni dávat pozor.
Pravděpodobně díky slepotě je ostražitá k cizím pejskům a proto ji doporučujeme jen jako jedináčka. Přesto, že žila s další fenečkou, u nás se s pejsky zatím nekamarádí, pravděpodobně proto, že se cítí ohrožena.
Enie by uvítala bydlení v domečku se zahrádkou, kde by si bez problémů vybehla ven, ale určitě uvítá i delší procházky mimo zahradu a další vyžití.
Hledáme pro ni zodpovědné milující majitele, v klidném prostředí, určitě také bez dětí. Potřebuje stabilní zázemí a lásku svých lidí, kteří ji budou její velkou jistotou.
Eninka je, odčervená, kastrovaná, čipovaná, bude očkovaná. Do adopce půjde po předchozí návštěvě, v Praze, po podpisu adopční smlouvy a úhradě adopčního poplatku, ideálně i více návštěv.
Info o vás pište na mail : dipu@seznam.cz, nebo tel : 602 259 705 , za fotečky dekujeme
https://www.facebook.com/BUMIfoto