MAYLA - našla domov

Pohlaví

Fena

Věk

3 roky

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Fena 3 Icon: Střední (31-60 cm)
Dalmatin
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Bílá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Dočasky De De z.s.

Podrobný popis

" Moje jméno je Mayla a začínám se rozhlížet po svých nových páníčcích a novém ideálním domově. Jsem Dalmatinská slečně, drobnějšího vzrůstu, je mi 1 rok a 7 měsíců a vážím kolem 18 kilo. Jsem úžasná a dokonalá holka, co miluje svoje lidi a zábavu, jsem chytrá, učenlivá a moc šikovná a to všechno i přesto, co mám za sebou.
Jako malé štěně jsem utrpěla úraz, co se mi stalo přesně vím jen já, ale tety a doktoři si myslí, že mě nejspíš srazilo auto. Byla jsem hodně polámaná a původní majitelka mi nechala operovat nohu, ale bohužel se to moc nepovedlo. Když mi byl rok, darovala mě jiným lidem a od nich jsem se dostala do péče Dočasek a začali jsme makat. Místo chůze jsem spíš jen poskakovala, začalo se hodně rentgenovat, operovat a pak taky hodně cvičit a rehabilitovat a to prosím trvá stále. Noví páníčci se mnou budou muset ještě pokračovat ve cvičení, ale jinak funguju jako úplne normální zdravá holka. Miluju procházky, hlavolamy, čmuchací hry a vůbec veškerou zábavu. S pejsky si ráda hraju, dovádím a občas je taky umím provokovat a okusovat jim ze srandy ucho. Ráda bych našla zodpovědné, aktivní a milující rodinu, klidně i se psím parťákem na hraní, ideálně v domečku se zahrádkou, ale zvládám být i v bytě. Nekoukejte na mě, jako na mrzáčka, jenom trochu jinak chodím, dokážu bleskově běhat, hrát si a vymýšlet psí rošťárny, jsem spokojená a veselá holka, vaše Mayla."

Mayla je rok a 7 mesíců stará fenka dalmatina. Přijela k nám po starších zlomeninách, způsobené autoúrazem ve štěněcím věku, kdy jí operovali zlomenou zadní nohu. Kromě operované nohy, kterou bohužel po operaci původní majitelé nechali zatuhnout v jedné poloze, měla ještě u nás na RTG zjištěnou zlomeninu pánve a na druhé zadní noze, zlomený kyčelní kloub. Chodila nakřivo, spíše poskakovala, přesto byla od první chvíle veselá a spokojená, svůj hendikep si nijak neuvědomovala a ani teď není ničím limitovaná.
Podstoupila nutnou resekci kyčle a nejdůležitější, co Mayla teď potřebuje je každodenní cvičení, rozhýbávání ztuhlých kloubů na původně operované noze + pravidelné RHB. Po operaci je již 2 měsíce a dělá velké pokroky, nicméně noví majitelé musí počítat s dlouhodobější nutností domácího procvičování a docházení na RHB ( AQUA DOG rehabilitace Praha 4, v naší režii)

Mayla je skvělá, veselá a hravá holka. Miluje lidi, hračky, hlavolamy, zábavu i psí sporty, zvládá veškerou manipulaci, je bystrá, učenlivá a za pamlsek je ochotná udělat cokoli. Je to torpédo, nehledí na svůj "hendikep" a do všechno se vrhá po hlavě. Dokáže ale i vypnout a odpočívat, je poslušná, ovládá základní povely, je nutné s ní také pokračovat ve výcviku, zaměstnávat ji hlavu i tělo.
Je to mazel, lidi má ráda bez rozdílu, se psy vyjde skvěle, parťáka doma by určitě uvítala, ve hře může provokovat a okusovat ouška, vybízí k dovádění.
Mayla zvládá cestování autem i MHD, miluje pozornost svých páníčků a když má pocit, že jí nemá dost, upozorní vás pokňouráním nebo si zaštěká.
Doma je naučená zůstávat sama, respektovat pelíšek a má jasná pravidla, která dodržuje, v tom musí noví páníčci pokračovat. Venku chodí hezky na vodítku, zvládá i delší procházky, ale samozřejmě není vhodná pro extremní tůry a zátež. Venku jí vše zajímá, musí se hlídat, aby nebrala venčení na ulici jako jeden velký bufet. Má citlivější zažívání a nedělají jí dobře změny jídla.
Nehodí se k malým dětem, mohla by je v zápalu hry a dovádění porazit apod, nikdy není agresivní.

Mayle hledáme zodpovědné majitele, kteří jí budou milovat, věnovat se jí, dávat jí lásku, pozornost, ale také budou pokračovat v dodržování poslušnosti, výchově a výcviku. Páníčci budou podrobně poučeni o jejím ortopedickém problému, nutnosti dalšího cvičení a RHB, kterou hradíme, stejně jako další případnou veterinární péči, související s jejím poúrazovým stavem. Pomalu dochází k lepšení chůze, osvalení a k lepší hybnosti ztuhlých kloubů, proto je nutné nepřestat a nepolevit. Ideální vhodná vzdálenost k dojíždění na RHB, Praha 4.

Mayla je odblešená, odčervená, kompletně naočkovaná, čipovaná, kastrovaná. Do adopce půjde po předchozí návštěvě, ideálně více návštěv kvůli ozřejmění další péče, po podpisu adopční smlouvy a úhradě adopčního poplatku. Návštěva možná po dohodě s Romanou na tel : 605 820 966. Info o vás pište na mail : dipu@seznam.cz