FILÍPEK

Pohlaví

Pes

Věk

10 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 10 Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Čtyřlístek pro hafany, z.s.
Přijď mě
vyvenčit

Podrobný popis

Filípek se narodil 5.5.2011 - osud mu bohužel nepřál a jeho milovaný páníček mu odešel před očima... Tudíž si ho do dočasné péče vzala jedna moc hodná teta.
Po úvodním seznamování, kdy se Filip okamžitě cpal na gauč a do postele (stačilo říct ale jednou ne a už to nedělá), si Filípek u nás doma okamžitě zvykl. Je to už zkušený borec, hned se napojil na rytmus domácnosti. Při odchodu do práce neškrábe na dveře, nevyštěkává, sousedi si nestěžují, tak pravděpodobně je v klidu stále. Při příchodu domů stojí za dveřmi a vítá. Mám ho pořád pod nohama. Kam se vrtnu, on za mnou. V noci spí u postele, j tam kolikrát dřív, než já.  Má nadváhu, v kohoutku má kolem 50 cm, proto potřebuje pár kilo ubrat, což není problém, protože rád chodí na procházky. Bez problémů dá pět kilometrů. O víkendu jsme ho vzali na dvojnásobnou trasu, to už byl unavený.
Na procházkách, když nejsou v dohledu psi, ho už pouštím na volno, drží se poblíž. Na zavolání někdy poslechne a někdy dělá, že neslyší… Jeli jsme autem. Cesta tam (30 km) v klidu, zpátky byl nervózní a po příjezdu domů, když se předtím napil, zvracel. Pokud jím něco, co by si s chutí dal taky (zelenina ani jogurt to není), vyštěkává. Byl s námi na jídlo v penzionu, asi nebyl zvyklý takto někam chodit, ale po nervózním úvodu se zklidnil, a nechal nás i ostatní najíst, bez štěkání. Nechá se kartáčovat. Umí: sedni, dej pac – jednu, druhou.
Do nového domova půjde odčervený, očkovaný a čipovaný.
Nyní se nachází u Krnova, tel. 608 499 219