BEN

Pohlaví

Pes

Věk

7 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 7 Icon: Střední (31-60 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Dočasky De De z.s.

Podrobný popis

" Jmenuji se Ben a nedávno se moje srdce rozbilo na milion kousků. Můj pán, moje jistota, vše je navždy pryč. Odešel tam, odkud není návratu a pro mě najednou přestalo mít všechno význam. Jsem kluk z Boxeří říše, placatý čumáček s rodokmenem, je mi 7 let a ztratil jsem vše, co jsem měl rád. Zůstala se mnou velmi stará babička, kterou jsem moc miloval, ale ta bohužel v žádném případě péči o mě, ani venčení, nemohla zvládat.
Když si pro mě přijeli, bránil jsem ji a nechtěl k nám nikoho pustit, byl jsem zmatený a nervozní, ale nemohl jsem tu zůstat. Můj domov se mi v autě ztratil z dohledu a já putoval daleko, za novou šancí, kterou jsem tenkrát ještě nechápal.
Po několika týdnech u strejdy, který se o mě dočasně stará, jsem se zase dostal do lepší nálady i formy, ale cesta k mému srdci je trochu pozvolnější.
Své majitele budu milovat a ctít, musí mi však dát více času a netlačit na mě. Pak budu zas ten starý dobrý Ben, který by za ně položil život."

Ben je 7 letý boxer s PP, který nyní u nás čeká na svůj nový domov a nové majitele. Celý život strávil se starším majitelem, trochu stranou od všeho cizího a cizích. Na pána a babičku byl zvyklý, miloval je a o ostatní moc nestál. Neměl ani vetší možnost lepší socializace a proto je Ben k cizím lidem nedůvěřivý a zpočátku nestojí o bližší kontakt. Byl zvyklý bydlet doma i na zahradě, na kterou by jistě cizího nepustil. Bránil a hlídal své Doma, ale po smrti pána o vše přišel.
Benda je v podstatě pohodový bezproblémový, hodný a velmi oddaný pes. Nový majitel ale musí mít trpělivost, než si získá jeho důvěru. Ostatních lidí si nevšímá, ale jelikož nebyl dostatečně socializován, nemá zpočátku rád doteky a manipulaci od cizích lidí, bude tedy vhodné pro začátek, tyto omezit, než získá k novému majiteli důvěru. Jakmile si zvykne, už s tím nemá problém a snáší v pohodě veškerou manipulaci, a to i na veterině. Pokud ho jiní psi neobtěžují, pak je toleruje. Je naučený na košík, na procházkách je bez problému. Je čistotný byl zvyklý v domě, ale převážně na zahradě. U nás je v kotci, kde neštěká a nic neničí.
Kočky nijak výrazně nehoní, jen je zvědavý.
Pro Bena hledáme nové majitele, ideálně milovníky Boxerů, kteří mu dají čas, si zvyknout a získají si jeho srdce. Není vhodný k dětem ani do bytu, ideálně do domu se zahradou.
Ben je odblešený, odčervený, čipovaný, kastrovaný, očkovaný.
Do adopce půjde po předchozí návštěvě, po podpisu adopční smlouvy a úhradě adopčního poplatku, po dohodě s Tomášem v Mníšku Pod Brdy.
Info o vás pište na mail : dipu@seznam.cz. nebo tel : 602 259 705

Za fotky moc děkujeme
https://m.facebook.com/profile.php?id=100061705065575