AMUNET – PRVOTNÍ BOHYNĚ - našla domov

Pohlaví

Fena

Věk

1 rok

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Fena 1 Icon: Velký (61 cm a více)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Bílá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Útulek Tábor

Podrobný popis

Amunet je křehká, nejistá a ze světa vyjukaná fenečka. Miluje klidné prostředí, kontakt s člověkem, kterého se jí příliš nedostávalo. Nedokázala by žít s člověkem, který nemá rád, když ho pes olizuje, protože ona milujeme, ale vážně miluje dávání pusinek. Ještě nikdy jsme v útulku neměli tak vášnivou líbačku. Je to holčička, která se stále ujišťuje, že je vše v pořádku, kontroluje, zda neudělala něco špatně a neměla by se omluvit. I v rámci smečky je velmi submisivní, bezkonfliktní a zcela poddajná. Neměla čas dospět, vytvořit si své nároky ani poznat krásy života. Znala jen svou maringotku a početnou rodinu.

JAKÁ JE? Prošla si již mateřskou rolí a k nám přijela opět březí, se zánětem pohlavního ústrojí. Aktuálně je již zotavená po kastraci a je připravená nechat hrůzy minulosti za sebou. Bude však potřeboval hodně opory a trpělivosti od své nové rodiny. Učí se pozvolna a vše si potřebuje několikrát zkusit, než si začne být jistá tím, co má dělat. Mnohem lépe funguje s lidmi, které zná a má k nim důvěru. Pak cítí, že za sebou má oporu a dokáže být odvážnější.

ZDRAVOTNÍ STAV: Amunet je mladičká, necelý rok a půl stará fenečka, která má celý život před sebou. Je dcerou Eset a Anubise. Je kastrovaná, očkovaná, ošetřená proti vnějším i vnitřním parazitům a označená mikročipem. Připravena odjet žít svůj nový život.

JAKÝ DOMOV HLEDÁ: Hledá pana Trpělivého a paní Laskavou, kteří jí svět ukáží, dodají sebevědomí a pomohou jí správně dotvořit její osobnost. Ke psům nemá špatný vztah, ale musí se naučit seznamovat a co nejdříve začít poznávat i jiné psy mimo svou smečku. Vztah k jiným zvířátkům nemá a není na ně zvyklá. Pro plachost ji nemůžeme doporučit do rušného prostředí, kde žijí malé děti. Vyhovoval by jí rodinný domek se zahradou s přístupem dovnitř za svými páníčky.

Máte-li o Amunet zájem, pošlete na e-mail utulek@tstabor.cz základní informace o Vás – nacionále, kontakt, adresu, kde by Amunet bydlela, důležité info o své rodině, dětech, dalších zvířatech, zázemí a zkušenostech se psy. Prostě takový zvířecí životopis, ať máme představu o tom, jaký život Amunet nabízíte. Na e-mail Vám odpovíme, zavoláme a domluvíme si první seznamovací návštěvu. Případně volejte 778 465 467.

PRÁVNÍ STATUS: Amunet je součástí správního řízení. Nyní začíná hledat novou rodinu. Aktuálně bude probíhat seznamování a výběr vhodného majitele. Jakmile bude Amunet zvyklá na páníčky a oni na ni, dáme se do administrace. Detailně tyto okolnosti probereme na první seznamovací návštěvě. Právně a papírově to bude trochu náročnější než běžná adopce, ale nejde o nic nemožného. Naše dokonalá Amunet za to rozhodně stojí!

Za trpělivé focení děkujeme Radkovi Havlíčkovi vividfoto.cz.

www.utulektabor.cz/52h/