BOWIE – MLADÝ PAN RUSLÍK

Pohlaví

Pes

Věk

1 rok

Velikost

Malý (do 30 cm)
Icon: Pes 1 Icon: Malý (do 30 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Bílá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Útulek Tábor

Podrobný popis

Bowie je pes sebevědomý, odvážný, houževnatý a veselý. Miluje život, pohyb, pozornost a rád je centrem dění. Nebojí se výzev ani překážek. Umí si jít za svým cílem naplno, teď a tedy. Má prostě teriéří tah na branku.

Rád spolupracuje s člověkem, ale jednotná představa o plánu je důležitá, pro vzájemnou pohodu. Chodí suprově na vodítku, přiběhne na zavolání a celkově základní povely zvládá hravě a rád. Z počátku bývá citlivý vůči změnám a nečekané manipulaci. Potřebuje klidný, sebejistý a v případě potřeby trpělivý přístup.

Bowiemu s úsměvem na rtech přezdíváme v útulku "nejchudší pes". Prozatím si myslí, že všechny věci jsou jeho a trvá na svém vlastnictví, a to i přes opakované výzvy z naší strany, tedy nemá nic a vše budeme trénovat časem. Musí se obejít bez hraček a dalších útulkových benefitů. Důležité je slůvko zatím. :-)

ZDRAVOTNÍ STAV: Bowie je kompletně očkovaný, ošetřený proti vnějším i vnitřním parazitům a označený mikročipem. Podmínkou adopce je kastrace po aklimatizaci v novém domově. Bowie se z důvodu podezření na portosystemický shunt stravuje granulkami jaterní diety. Zvýšené žlučové kyseliny v nejbližší době zkontrolujeme, Bowieho dieta však nijak nelimituje, ba naopak má své granulky moc rád a bere je i jako pamlsky.

JAKÝ DOMOV HLEDÁ: Bowie hledá velmi zkušené páníčky, kterým jejich srdce bijí pro teriéří dynamičnost i pro výkyvy jejich nálady. Páníčky, kteří budou chodit do psí školy i na dlouhé procházky, kteří se nezaleknou těžkých začátků, ale budou se těšit na výsledky své práce s Bowiem. Bowie se nehodí k dětem, vztah k jiným pejskům či dalším zvířátkům nemáme ozkoušen. Troufneme si však odhadnout, že vyrovnaná fenečka by mu mohla být dobrou společnicí.

Máte-li o Bowieho zájem, pošlete na e-mail utulek@tstabor.cz základní informace o Vás – nacionále, kontakt, adresu, kde by Bowie bydlel, důležité info o své rodině, dětech, dalších zvířatech, zázemí a zkušenostech se psy. Prostě takový zvířecí životopis, ať máme představu o tom, jaký život Bowiemu nabízíte. Na e-mail Vám odpovíme, zavoláme a domluvíme si první seznamovací návštěvu. Případně volejte 778 465 467.

Za fotografie děkujeme Radkovi Havlíčkovi vividfoto.cz.

www.utulektabor.cz/47h/