Aiša - našla domov

Pohlaví

Fena

Věk

9 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Fena 9 Icon: Střední (31-60 cm)

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ano

Kde se nachází

Akt. umístění: Útulek pro psy Tlapky v naději

Podrobný popis

Aiša je velmi milá a mazlivá fenečka. Její věk nelze přesně určit, pohybuje se pravděpodobně v rozmezí 8 až 10 let. Aišinka se toulala a podařilo se ji odchytit až po velmi dlouhé době. Proto je stále ještě trochu bázlivá a potřebuje čas, než si na nového člověka zvykne. Pak ale má velmi ráda mazlení a páníčkovu pozornost. Poté, co byla odchycena, jí byl diagnostikován prasklý zkřížený vaz na pravé zadní noze. Aiša podstoupila operaci. Je nutné, aby noha nebyla namáhána. Znamená to tedy pouze kratší procházky. Při kontrole ji byla zjištěna artritida, je tedy nutné udržovat fenečku na ideální váze, aby nebyly nohy ještě více zatěžovány. Byl jí také zjištěn v jednom oku zelený zákal, přičemž tlak v očičku je nyní stabilní a je nutné ho udržovat kapáním do postiženého oka.

Pro Aišu hledáme nového milujícího páníčka, který na ní bude dávat pozor. Vzhledem k jejímu zdravotnímu stavu, hledáme nového majitele z Plzeňského kraje, abychom mohly v případě potřeby a zdravotní péče, jako spolek, novému majiteli pomoci.

Stav Aišina očička se zhoršil a bylo nutné oko odstranit. Nakonec se Aišince ulevilo a velmi rychle a skvěle se zahojila. A když se jí teď už nekape do oka, je víc radostnější.

Aiša by už konečně chtěla najít klidný, nový domov a milujícího páníčka.

Aiša je naprosto čistotná. Může být naprosto bez problémů uvnitř v domě a nenadělá a nic neroztrhá.