ČENDA - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

4 roky

Velikost

Malý (do 30 cm)
Icon: Pes 4 Icon: Malý (do 30 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Dočasky De De z.s.

Podrobný popis

"Jmenuji se Čenda a už jsem tu jednou byl. Je to dávno, 4 roky, už mě nepoznáte, tehdy jsem byl malé štěně ze "Sedmi statečných", přijel jsem tenkrát se sourozenci z Pcherského útulku a brzy našel domov jako ostatní. Všichni jsme byli trochu "jiní", hodně jsme se báli a nedůvěra nám vydržela dosud. Moji páníčci byli moc fajn, jenže nějak nám to přestalo klapat. Přišly děti, já se s tím nějak zvláštně vyrovnal po svém a začal jsem ukazovat zuby. Snažili jsme se, ale pro mě i pro ně už další soužití nebylo možné. Po 4 letech jsem se vrátil k tetám a zdá se, že změna mi moc prospěla. Mám tu psí kámoše, hodně řádíme a hrajem si, není čas vymýšlet blbosti a teď se tu chystám na nový domov, který si opravdu moc zasloužím. Jsem zpočátku trochu nejistý, ale v jádru jsem veselý hravý pes, plný energie, miluju míčky, přetahovadla a svojí "Usínací gumovou kačenu" Zbožňuju fenky, vycházím i se psy a psí kámoše uvítám i doma. Váš Čenda."

Čenda je 4,5 letý středně velký kříženec, (narozen 11/2016) váží cca 15 kilo, vrátil se z adopce, kam odešel jako štěně, kvůli averzi k dětem a dlouhodobým konfliktům. Pochází se Sedmi statečných, což byla původně smečka 7 zachráněných štěnat, všichni byli velmi bázliví a nedůvěřiví a někteří jsou stále. Čenda přijel po 4 letech zpět k nám s horší socializací k cizím lidem i psům, nicméně velmi rychle zapadl do smečky a nejsou s ním víceméně žádné problémy. Je to aktivní, hravý kluk, prospěla mu změna prostředí a užívá si nového života. Miluje fenky, dovádění na zahradě, hračky, balonky, přetahovadla a svou oblíbenou gumovou kačenku, se kterou spí. Je závislý na svém pelíšku, který je jeho bezpečným místem. Je plný energie a jistě potřebuje majitele, kteří ho dokáží unavit a zaměstnat. Je to citlivý a hodný pes, rád se mazlí a svého člověka miluje a fixuje se na něj, vystačí si s jedním pánem, či paničkou, rozhodně bez dětí. Občas se zkusí vytahovat na psy, ale v pohodě se jimi nechá usměrnit, kočky prožene, ale neublíží. Čenda potřebuje zodpovědné milující majitele, s přirozenou autoritou, potřebuje stabilní a jisté zázemí, své místo, které respektuje, stejně jako pravidla, která se mu určí. Vhodný do domu se zahradou.
Čenda je skvělý pes, zaslouží si novu aktivní milující rodinu, majitele, co na něj budou mít čas a budou se mu věnovat.
Čenda je odblešený, odčervený, čipovaný, kastrovaný a očkovaný. Do adopce půjde po předchozí návštěvě v dočasné péči, Býkovice u Brna, po dohodě s Ivanou, tel : 728 562 702. Podmínkou adopce je podpis adopční smlouvy a úhrada adopčního poplatku. Info o vás pište na mail : dipu@seznam.cz, nebo tel : 602 259 705
za fotky děkujeme Lucie SKopalová