SATÁNEK

Pohlaví

Pes

Věk

1 rok

Velikost

Malý (do 30 cm)
Icon: Pes 1 Icon: Malý (do 30 cm)
Trpasličí pinč
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Dočasky De De z.s.

Podrobný popis

"Asi jsem nikdy neměl žádné jméno, protože z místa, odkud pocházím, se nikdo nijak nejmenoval. Bylo nás přes 40 psů, živořili jsme na dvoře v rozpadlých boudách, množili se mezi sebou a jedli, co kdo právě našel. Je mi asi kolem 1 roku, vážím 4 kila a teta říkala, že jsem malý Satáně a tak už mi to zůstalo.
Jmenuji se Satánek a jsem malý - velký kluk. Jsem malý vzrůstem, ale jinak se snažím být velký Kápo a všechno mít na povel. Sice je ve mě ještě malá bojácná dušička, protože jsem přišel jako uplné asociální stvoření, ale tak trochu si hraju na Napoleona, což k nám pinčím klukům tak nějak patří.
S tetou se rád mazlím a vynucuju si pozornost, nejraději bych byl jenom stále s ní a běda, když mě nechá samotného. Já, Já, Já, nechci být sám a basta!
Naučil jsem se chodit na vodítku, venku jsem zvědavý a mám rád procházky, všechno nové poznávám a zkoumám, miluju hračky, hlavně, když je můžu zdemolovat. Jsem stále ve střehu, připraven bránit se, i když není čemu, když se mi někdo nelíbí, tak mu nejradši hned vynadám.
Bude se mnou hodně práce, protože jsem dosud nepoznal nic hezkého, ale zvykám si a poznávám svět a taky bych rád poznal, někoho, kdo si mě vezme natrvalo domů a kohu milovat a taky zlobit, to dá rozum. Váš Satánek."

Satánek přijel jako jeden z mnoho odebraných kříženců pinče z Pardubické kauzy. Přijel s očima navrch hlavy, vyděšený, neklidný a ve stresu. Neuměl a neznal vůbec nic, pomalu se seznamoval s doteky, hlazením, manipulací a také s láskou člověka. Ač žil ve velké smečce, na psího kámoše ze stejné kauzy si doma dost vyskakuje, pasoval se do role šéfa smečky, přesto, že je o půlku menší. Dočasnou tetu miluje a dokáže se krásně mazlit, vyžaduje neustálou pozornost či alespoň její přítomnost. K cizím lidem je ostražitý a nedůvěřivý, ale vlídným a laskavým přístupem si jeho srdce i důvěru získáte. Satánek je malý skřítek s pošramocenou dušičkou, potřebuje získat jistotu a klid, hledáme pro něj vyrovnané, trpělivější majitele, kteří se nenechají rozhodit jeho občasnými úlety, naučí ho správné socializaci, ve které by mu jistě pomohla i klidná vyrovnaná fenka. Přesto, že se snaží dělat na ostatní psy ramena, hraje si na obranáře, je to jen z důvodu nejistoty a strachu u neznáma.
Bude z něj velký mazel, fajn kámoš do nepohody, dáte - li mu čas a postupně ho v klidu se vším seznámíte, usměrníte.
Doma nedokáže zůstávat sám, štěká a pláče, nehodí se tedy do bytu, kde bude o samotě, stejně jako se nehodí k malým dětem.
Satánek je odblešený, odčervený, čipovaný, očkovaný, kastrovaný. Do adopce půjde po předchozí návštěvě v Praze, po dohodě v dočasné péči s Janou. Podmínkou adopce je podpis adopční smlouvy a úhrada adopčního poplatku, Dočasky De De z.s. Info o vás a podmínkách pro Satánka, pište na mail : dipu@seznam.cz, nebo volejte tel : 602 259 705.
Za fotky děkujeme Anna Pilařová