Legolas odvážný milovaný

Pohlaví

Pes

Věk

9 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 9 Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Žlutá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Pes pro život

Podrobný popis

AKTUALIZACE: 

Moc prosím o maximální sdílení Legouška.
Marně se mu snažíme domov, ale zdá se to být beznadějné.
Legošek je pejsek střední velikosti- sotva ke kolenům s váhou 21kg. Věk? 8-10 let? nikdo přesně neví.
Hledáme pro něho domov v klidné části města nebo vesnice, kde už děti vylétly z hnízda, protože Legoušek je trošku ještě plašší a potřebuje mít svůj klid. Někde, kde by jeho panička/páníček byl s ním. Legoušek když je doma sám tak pláče, sice jen chvíli, ale za to vydatně Legoušek miluje mazlení v posteli, dobré masíčku a každodenní procházky, které nemusejí být nijak extra dlouhé, ale prostě lítačka na volno a lítačka na volno Má 100% přivolání, chodí bez vodítka, je poslušný, hodný, klidný a hlavně neskutečně vděčný. Na kočičku je zvyklý a neublíží ji, ale venku s radostí prožene. Fenečky mu nevadí, ale pejsci nic moc. Legoušek snadno vyhodnotí situaci, že nejde o hru, ale o přežití a malér je na světě. Je hodně vítací, no prostě srdcovka pro kterou hledáme lidskou srdcovku.
Prosím, pomozte nám mu najít domov. Přeci po tolika dlouhých letech osamění bez ničeho nezůstane bez svého domova. Třeba se stane zázrak a Legoušek své úplně první vánoce v životě stráví se svou opravdovou rodinou. https://www.facebook.com/media/set/...

Jmenuji se Legolas odvážný. Jsem posledním pejskem z místa o kterém se nemluví. I já jsem se konečně dočkal a odjel jsem do nového dočasného domova, kde se učím "normálnímu" psímu životu. Zatím je to pro mne vše nové, neznámé, ale já jsem odvážný. Terén už jsem si stihnul zmapovat do nejmenšího detailu, jen lidi a kontakt s nimi je pro mne zatím hodně stresující. Já bych jakože chtěl, opravdu chtěl, al ten strach je prostě silnější než já. Moje dočasná máme se fakt snaží, fakt že hodně, ale málo naplat. Přeci jen 8/9 let nebo kolik mi vlastně je, kdy jsem žil na "tom" místě se jen tak zapomenout nedá. Někdy jsem v tak dobrém rozpoložení, že dokážu svůj strach alespoň malinko potlačit a jsem k mámě přívětivější. Máma u toho má vždycky slzy v očích, prý proto jak jsem šikovný, vždy se ptá, čím si to zasloužila, což nějak nechápu jak to myslí, ale snažím se. Opravdu se snažím ze všech psích sil, stejně tak jako se snaží moje dočasná máma. Ona říká, že všechno bude v pořádku, jen to chce čas. Tak asi nezbývá, než jí věřit. No, beztak jinou možnost nemám.

Aktualizace: Tak zase pár dní uběhlo a Legoušek zase ušel kus cesty. Legoušek je strašně moc hodný a vděčný pejsek. Stále si udržuje určitý odstup, ale také jak kdy. Když jsme spolu sami, chodí za mnou jako ocásek, zvědavý je jako opička. Nedělá mu problém nic, žádné hlasité zvuky, ani prostor. Naopak, nejlépe se cítí v otevřeném prostoru, louky lesy. Je hodně vítací a je šťastný, když může být se svým pánem/paničkou. Sám být nechce. Nechá se pohladit, pomazlit, na vodítku chodí krásně, miluje papání-masíčko hlavně. Spinká v posteli  Potřebuje spíše klidnější domácnost bez dalších zvířátek.

 Pokud máte o Legouška zájem, prosím kontaktujte nás pouze přes naše FCB stránky do zprávy. Zde též najdete více informací a fotek Legouška. Odkaz přikládáme a děkujeme.

https://www.facebook.com/Pes-pro-život-1488085147901218