NIKOLAS - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

12 let

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Pes 12 Icon: Velký (61 cm a více)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Útulek Broumov

Podrobný popis

Nikolas … v útulku je delší dobu, bohužel. Ale opravdu nebylo možné hledat mu nový domov dříve, protože bychom si nevzali na svědomí někomu ho svěřit. I teď to není ještě zcela pohodový a psychicky vyrovnaný pesan, který vše zvládá, ale my už mu prostě chceme dát šanci na milující domov. Věříme, že ten, kdo se do Nikolase zamiluje a bude chtít mu dát skvělý láskyplný domov, bude i trpělivý a opatrný.

Takže, Nikolas je téměř 10letý pes. Přišel do útulku ze špatných podmínek spolu s Oskarem (ten už je bohužel v Psím nebi:((. Oba přišli do útulku v naprosto žalostném psychickém stavu. Báli se vylézt z boudy, když už opustili boudu, báli se opustit kotec. Jakmile se jim nasadila vodítka, nastal kolaps, nehnuli se. Opravdu dlouho trvalo, než se kluci osmělili a opustili kotce, aby prozkoumali prostory útulku a pozdravili své spolubydlící. Pohladit se nenechali, před jakýmkoliv kontaktem utíkali. No ale čas je nejlepší doktor a právě čas je léčil.

Nikolas se už nechá pohladit, i nasadit vodítko, sice je to občas přemlouváním. Nikolas už zvládá procházky, ale je potřeba ho k tomu občas z počátku nutit a prostě ho z boudy na vodítku vytáhnout. Pak jde, zvládne i delší procházky. Ale je potřeba počítat s tím, že se nadšeně netváří, neskáče radostí, když vidí vodítko…zatím to není vyloženě mazlící pes, který by někoho radostí oblizoval a skákal na něj. Ale když je ve Vaší blízkosti, nechá se hladit, jen je vše takové „prkenné“ ale my věříme, že pokud by se dostal k někomu, kdo ho bude takto brát, kdo bude vůči němu trpělivý, kdo mu dá čas na to, aby poznal, že lidi jsou hodní, že ruce hladí a drbou, že procházky jsou fajn, tak z něj mazlící pes může být. 
Pokud by se do Nikolase někdo zamiloval a chtěl ho adoptovat, bylo by dobré, aby za ním nějakou dobu chodil, aby se s ním skamarádil, a aby se i naučil s ním manipulovat.