MAXÍK - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

6 měsíců

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 6m Icon: Střední (31-60 cm)
Německý ovčák
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Dočasky De De z.s.

Podrobný popis

" Ahoj lidi, já jsem Max a jsem psí mládě, co hledá trvalej domov a príma lidi na celej život. Moji rodičové byli ovčák a rotvajler a já jsem tím pádem po nich, to dá rozum. Moje bejvalá rodina mě vyšoupla z bytu a když jsem přijel k tetě, byl jsem z toho trochu ve stresu, tahal jsem na vodítku, jak tank, ale trvalo mi jen pár dní a uklidil jsem se a je ze mě docela pohodový velký štěně. Je mi teď 5 mesíců a všemu se tu učím, jsem šikula a určitě hledám zodpovědný lidi, co mě budou milovat a zárověn i vychovávat. Bude ze mě skvělej pes, takže tu čekám na ty nejlepší z vás., váš Max."

Max je neskutečně inteligentní kříženec NO a RTV. Je mu 5 měsíců, je to mazel a jako každé štěně si hrozně rád hraje. Nejradši sbírá klacky a přetahuje se o lana a gumové hračky. I když je na první pohled vidět, že moc rád hryže věci kolem sebe a jeho dočasný domov by se dal rozkousat asi úplně celý, ničeho kromě hraček a svojí kostičky se nedotkne. Když k nám přijel, zjistili jsme, že se mu už někdo před námi věnoval. Uměl si na povel sednout, dát pac, přijít na zavolání, oznámit, že potřebuje vykonat potřebu a chápal, co znamená "Ne". Využili jsme jeho inteligence a chuti se učit nové dovednosti a během pár dní jsme ho naučili spoustu dalších povelů. Většinu plní mnohem ochotněji s vědomím, že někde v kapse je pamlsek, nebo když kolem není moc dalších podnětů, které ho zajímají. Ostatní psy má zjevně moc rád, postupně se odnaučuje na ně venku štěkat a hnát se za nimi. Nikdy jim ale nijak neublížil, radši je očuchává a poskakuje kolem. Doma by byl moc rád za psího kámoše nebo kamarádku. Maxík je hodně aktivní a bude z něj krásný velký pes. V současnosti si neustále testuje hranice, například zkouší porušovat zákazy, když se nedíváme. Umí respektovat svůj pelíšek, ale klidně nepohrdne ani gaučem. Bude potřebovat milující, aktivní páníčky s přirozenou autoritou, kteří mu jasně stanoví hranice a dají mu velký prostor na vybití energie, spoustu pohybu a vyžití. Mohl by z něj být třeba skvělý parťák na běhání, to ho zjevně hodně baví. Hodí se spíše do domku se zahradou a určitě by ocenil další psí společnost, se kterou by mohl dovádět a vyblbnout se, pouze domů, jako člen lidské smečky, nikoli na ven k boudě.
Max je odblešený, odčervený, čipovaný, očkovaný. Do adopce půjde po předchozí návštěvě v dočasné péči v Berouně, po podpisu adopční smlouvy a úhradě adopčního poplatku. Podmínkou adopce je kastrace ve vhodném věku, kdy se mu provedou i RTG kyčlí, preferujeme veterinární klinika v Praze, kde je v péči, v naší režii.
Návštěva možná po dohodě v dočasné péči, info o vás pište na mail: dipu@seznam. cz, nebo tel : 602 259 705