Amos - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

4 roky

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 4 Icon: Střední (31-60 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Pes nejvěrnější přítel, z. s.

Podrobný popis

Jméno: Amos


Věk: 4 roky


Velikost: 45 kg - střední, ale mohutný (bylo by třeba zhubnout 5-8 kg, má vytvarovaný zřetelný pas, hmatná žebra a nemá již příliš mnoho nadbytečného tuku). Váhu je potřeba hlídat!!!

Snášenlivost: se psy a fenkami nemá problém, kočky, slepice a ostatní drůbež ho nezajímají. Děti mu nevadí, ale ty menší by mohl porazit, je trochu nemotorný. 

Nachází se: v Siré (u Zbirohu)

Kontakt: Michaela Hašková, tel. číslo: 732279932

Amos je čokoládově hnědý labrador s PP, typický představitel svého plemene. Je hodný, mazlivý, přátelský, učenlivý a oddaný své rodině. Je sice žravější a za pamlsek udělá cokoliv, ale jídlo doma nekrade. Je naučený čekat na misku či povolení si jídlo vzít (občas se ještě zapomene, takže to doporučuji trénovat). Doma vydrží bez problémů sám i s jiným psem. Umí sedni, pac a slyší na své jméno. Na vodítku umí, jen se na začátku procházky potřebuje vyčmuchat, je třeba mu připomenout, že on jde s vámi a ne vy s ním. Je pohyblivý, rád chodí na procházky a má výdrž. Ve známém prostředí zvládá přivolání (nutno pilovat). Od páníčka se nevzdaluje, je možné s ním cvičit, např. hoopers, na různých předmětech (krabice, míče, nízké překážky). Procházky, triky, volné formování pomocí klikru je pro něj ideální zábava. Baví ho pracovat. Při cestování autem je klidný, sám si vyskočí do kufru. Amos se hodí do bytu i do domku se zahradou. Vzhledem k jeho velikosti a případným schodům v bytě by pro něj byl lepší domek se zahradou nejlépe na venkově, není to ale podmínkou. Starší děti, pejsci, kočičky a drůbež nejsou na překážku. Do nového domova půjde odčervený, kastrovaný, očkovaný a čipovaný po podpisu adopční smlouvy, na kterou se váže adopční poplatek.
Postup adopce najdete na: http://www.pesnejvernejsipritel.cz/psi-k-adopci/