MANNY von Dočasky

Pohlaví

Pes

Věk

4 roky

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Pes 4 Icon: Velký (61 cm a více)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Dočasky.cz

Podrobný popis

Manny se k nám dostal díky spolupráci s veterinární ordinací MVDr. Šupici. Je to tříletý Dobermann s průkazem původu po velmi úspěšných rodičích. Původní paničku pokousal, ale změna prostředí, lidí i psí smečky, mu velmi prospěla a téměř okamžitě se zklidnil.

U nás se rozhodně nechová jako agresor. Spíše jako nepochopené odrostlé štěně přeplněné množstvím energie a zároveň kapkou strachu, které nemělo dost kontaktu s cizími psy a proto je primárně zastrašuje a neumí si s nimi hrát. Malé psy přehlíží, hladkosrsťáci jsou mu milejší než dlouhosrstí psi. Nebáli bychom se dát ho zkušenému člověku k vychované a dobře socializované feně, nebo kastrovanému psovi.

Je to obr, budí respekt. Ačkoliv do chovu dobrmanu v ČR už nepřispěje, protože do nové rodiny půjde kastrovaný, bude velmi šikovný na výcvik a v rukou důsledného a zodpovědného člověka bude skvělým parťákem. Ideální pes pro canicross - vytrvalý a rychlý. Když mu porozumíte, zamilujete si ho.

Základní povely ochotně ovládá, náhubek si bez remcání nechá nasadit, do auta naskočí, ošetřování u veterináře má na jedničku. Rád se přetahuje, hračky ani jídlo si před námi nehlídá.
Jednu vadu na kráse však má - je to reaktivec, ptáčky vidí i tam, kde nejsou.

Pokud padl do oka právě Vám a chtěli byste ho poznat osobně, napiště nám jaké máte s velkými psy zkušenosti a jaké pro něj máte podmínky.
Email adopce@docasky.cz
Pro promtní komunikaci uveďte i své telefonní číslo.