MANNY von Dočasky

Pohlaví

Pes

Věk

5 let

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Pes 5 Icon: Velký (61 cm a více)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Dočasky.cz

Podrobný popis

Manny se k nám dostal díky spolupráci s veterinární ordinací, kde majitelka žádala o jeho eutanázii. Letos čtyřletý Dobermann z chovatelské stanice po velmi úspěšných rodičích.

U nás se spíše než jako agresor chová jako nepochopené odrostlé štěně přeplněné množstvím energie a zároveň kapkou nejistoty, které nemělo dost kontaktu s jinými psy a proto je primárně zastrašuje a neumí si s nimi hrát. Malé psy přehlíží, štěňata si z jeho výběhu udělala průchoďák a ujídají mu z misky. Hladkosrsťáci jsou mu milejší než dlouhosrstí psi. Nebáli bychom se dát ho zkušenému člověku k vychované a dobře socializované feně, nebo kastrovanému psovi.

Původní paničku pokousal. Byl veden k výcviku obran za použití elektrického obojku. Je citlivý na vysoké tóny, proto mu více "sedí" mužský hlas. S náhubkem a na prověšeném vodítku ho může venčit i dítě.

Je to obr, budí respekt. Ačkoliv do chovu dobrmanu v ČR už nepřispěje, protože do nové rodiny půjde kastrovaný, je velmi šikovný a v poslušnosti šlape jak švýcarské hodinky. Je lačný po práci a neumí sám odpočívat. V rukou důsledného a zodpovědného člověka bude skvělým parťákem. Ne však do postele nebo na gauč. Byl by to ideální pes pro canicross - vytrvalý a rychlý. Když mu porozumíte, zamilujete si ho.

Základní povely ochotně ovládá, náhubek si bez remcání nechá nasadit, do auta naskočí, ošetřování u veterináře má na jedničku. Rád se přetahuje, hračky ani jídlo si před námi nehlídá. Rád běhá, skáče, plave.

Pokud padl do oka právě Vám a chtěli byste ho poznat osobně, napiště nám jaké máte s "problémovými" psy zkušenosti a jaké pro něj máte podmínky.
Email adopce@docasky.cz
Pro promtní komunikaci uveďte i své telefonní číslo.