REXA

Pohlaví

Pes

Věk

8 let

Velikost

Malý (do 30 cm)
Icon: Pes 8 Icon: Malý (do 30 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Dočasky De De z.s.

Podrobný popis

" Rexa, jméno mé. Chcete - li, Rexík, Rexíček, nebo Rex. Rád vás všechny poznávám a rád bych vám pověděl můj příběh. Je mi 8 let a jsem malý, krásný, mazlivý a tak trochu jiný než ostatní. Můj život, byla jedna velká smečka, žádná péče a žádná láska. Znal jsem jen dvorek, psí kamarády a špínu, nepoznal jsem nikdy lebedit si na klíně, nebo zachumlat se do voňavého pelíšku. Po smrti pána nás všechny odvezli a já jsem s maličkou dušičkou zakotvil u tety v Praze. S očima plnýma otazníků, jsem si nechal nandat kšíry, stál jsem jak socha a čekal, co se bude dít. A ono se stalo něco, co jsem opravdu nečekal. Bydlím v čistém pokoji, chodím ven a čuchám si v trávě, mám psí kamarády, hračky, které jsem neznal, plnou mističku a taky lásku a péči tety, která se o mě stará. Jsem malý psí andílek, nenáročný kluk, co potřebuje něžnou a vlídnou spřízněnou duši, která mě bude milovat a opatrovat. Miluju pejsky a určitě bych nějakého kamaráda nebo kamarádku měl rád i doma, cítím se s nimi jistější a více v bezpečí. Sám jsem jen nerad, to pak spustím arie a zpívat dokážu opravdu dlouho. Hledám laskavou a milující paničku, které chybí milý hodný citlivý miláček. Váš Rexa."

Rexa přijel po smrti majitele, s celou svou smečkou do útulku, odkud se přestěhoval k nám do dočasné péče. Je to asi 8 letý malý kříženec, vypadá jako ovčáček vypraný na 90 stupňů, váží 8 kilo. První dny byl jak v jiném světě, nic neznal, ze všeho byl překvapený a skoro až strnule sledoval nové dění kolem. Po pár dnech se uvolnil, zjistil, že nic zlého se nekoná a rychle si zvykl na nové prostředí a zapojil se do nové smečky. Ještě se trochu leká neznámých a hlučných věcí a situací, ale od začátku se chová jako velmi hodný, milý, přátelský a pohodový kluk. Zvládá vodítko, venčení, spokojeně si hoví ve svém pelíšku a užívá si lepšího života, začal se mazlit, Rád chodí na procházky, vyhledává společnost dalších pejsků a proto preferujeme, aby měl doma psí společnost. Rexa je skutečný psí Andílek, citlivý a něžný pejsek s čistou dušičkou. Hledáme pro něj klidný zodpovědný domov, laskavé a milující páníčky, ideálně v domečku se zahrádkou, kde se mu budou věnovat, vhodný do klidného tichého prostředí.

Rexa přijel s mírným neurologickým hendikepem, trpí třesem hlavičky, bude se nejspíše jednat o starší neurologický problém, který mu výrazně vůbec nevadí. Díky tomu nedokáže zkoordinovat pohyb a vyjít schody, tudíž preferujeme domov bez schodů, do kterých se musí nosit. Zda utrpěl nějaký uraz kdysi, nebo je to důsledek např nějakého, dříve prodělaného onemocnění, nevíme. Je to pouze estetická záležitost, která mu, kromě schodů, nečiní žádné potíže a dle neurologa mu nijak nevadí.
Rexa je odblešený, čipovaný, kastrovaný, očkovaný. Do adopce půjde po předchozí návštěvě v dočasce, po podpisu adopční smlouvy a úhradě adopčního poplatku. Návštěva možná po dohodě s Ivetou.
Info o vás pište na mail : dipu@seznam.cz, nebo tel : 602 259 705