Polárka - našla domov

Pohlaví

Fena

Věk

10 měsíců

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Fena 10m Icon: Střední (31-60 cm)
Border kolie
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Bílá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ano

Kde se nachází

Akt. umístění: Pes nejvěrnější přítel, z. s.

Podrobný popis

Jméno: Polárka
Věk: 8 měsíců
Váha: 15 kg
Povaha: hravé štěně
Snášenlivost: všechna zvířata prohání, chce si hrát (kočky, psy, králíka)
Nachází se: Praha
Kontakt: FB Werinesa Ren Da 777 322 887 - preferujeme sms, ozveme se zpět
Polárka je velice aktivní, hravá, kříženka BOC, která však v sobě nese double merle gen, je tedy hluchá a má začínající šedý zákal. Polárka absolvovala oční vyšetření u MVDr. Beránka, kde byl zjištěn šedý zákal. Jedná se o vrozený problém s defektem tzv multiokulárním a bylo doporučeno další vyšetření za dva měsíce, po ukončení růstu, kdy pak bude možné rozhodnout, zda je případná chirurgická intervence možná. Páníčci, které pro ni hledáme, musí počítat s tím, že výcvik hluchého pejska, pomocí gest a znakové řeči, je o trochu náročnější. Je to velice chytrá holčička, které opravdu nebude stačit válet se s vámi na gauči. Potřebuje zaměstnat jak hlavu, tak tělo. Zvládá základní povely (ale jako každé štěně neposlechne vždy), další se učí. Povely učíme pomocí gest. Je velmi kontaktní, při radosti skáče, proto nedoporučujeme k malým dětem, kterým by mohla nevědomky ublížit (porazit je, případně poškrábat). Lidi má moc ráda a při procházkách má tendence na všechny skákat a chce se mazlit, to je potřeba korigovat. Co se ostatních zvířátek týče, tak aktivní kočičky honí, psi a fenky v pohodě, určitě nedoporučujeme ke starším, nemocným, či neaktivní pejskům, neboť je neustále otravuje, chce si zkrátka hrát. Při pravidelném venčení 4-5x denně, hygienu zvládá bez problému.
Noví majitelé musí počítat s tím, že je velmi pravděpodobné s ohledem na její hendikep, že nebude možné ji pustit na volno, nesmí se nikdy nechat ani na zabezpečené zahradě bez dozoru. Dále je třeba počítat s případnými zdravotními komplikacemi, které bohužel double merle gen přináší. Preferujeme aktivní rodinu s RD se zabezpečenou zahradou, kde by se mohla (vždy s dozorem) vyřádit a pouze ke zkušeným majitelům, není vhodná pro začatečníky. Polárku doporučujeme k aktivnímu pejskovi, který jí bude dobrým parťákem.
V případě zájmu, preferujeme více návštěv dočasky na seznámení s Polárkou.
Do nového domova půjde odčervená, očkovaná a čipovaná, po podpisu adopční smlouvy, na kterou se váže adopční poplatek. Podmínkou adopce je kastrace ve vhodném věku.
Prosíme všechny komu se Polárka zalíbila. Přečtěte si pečlivě text příspěvku, než se rozhodnete pro adopci a budete kontaktovat dočasku. Dočaskářka řeší všechny telefonáty ve svém volném čase a opravdu nemá čas každému po telefonu znovu vysvětlovat, co pro Polárku hledáme. Děkujeme za pochopení.