SHERLOCK – KŘEHKÝ ELEGÁN

Pohlaví

Pes

Věk

7 let

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Pes 7 Icon: Velký (61 cm a více)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Útulek Tábor

Podrobný popis

Sherlock je jako kytara. Když si jen tak někdo, kdo nezná noty ani akordy, řekne, že zahraje písničku, nedopadne to dobře. To pak jen nesmyslné tóny budou tahat za uši. Když však zkušený muzikant vyzkouší jednotlivé struny, pak trpělivě a citlivě naladí, dočká se melodické písně.

Sherly se lidí bojí, jejich přítomnost nevyhledává. Už sice chápe, že člověk přináší benefity – jídlo, procházky, pohlazení, úlevu od bolesti, teplo. Nicméně to ještě nepřevážilo strach a to špatné, co s lidmi v minulosti musel zažít. Ve zkušených rukách však začíná hezky spolupracovat.

Je to pes velmi jemný, hodný, submisivní a oddaný. Vždy statečně zvládl jakoukoliv manipulaci, nandavání oblečků či ošetření, braní krve, čištění proleženin. Nezná vzdor a snad ani neví, jak zavrčet nebo použít zoubky. Prostě jen vždy čeká, hledá sice cestu ven ze situace, ale za žádnou cenu se neobrátí proti člověku. Radost mu dělají procházky, pobyt venku a oblíbil si dobré jídlo. Neváhá taky potrestat rozcupováním jakéhokoliv plyšáčka, který se mu octne v pelíšku.

ZDRAVOTNÍ STAV: Sherlock je dle veterinárních vyšetření zdravý pejsek. Netrápí ho žádné onemocnění. Je připraven odejít do adopce, naočkovaný, ošetřený proti vnějším i vnitřním parazitům a označený mikročipem. Podmínkou adopce bude jeho kastrace po adaptaci v novém domově.

JAKÝ DOMOV HLEDÁ: Sherlock je životem a lidmi zrazený pes, který nezačíná od nuly, začíná tak od mínus padesáti. Hledá velmi klidné prostředí, kde bude moc variabilně trávit čas v domě nebo na zahradě, ale se spaním uvnitř. Potřebuje dobře zabezpečenou zahradu, bez možností úniku. Určitě bude chtít chodit na procházky, které má moc rád, ale ideálně do přírody, ne do ruchu velkoměsta. Hledá menší rodinu, klidné lidi, se kterými si vytvoří pevné pouto. Potřebuje citlivě, vlídné a velmi trpělivé vedení. Zkušenosti se psy a empatie jsou u Sherlocka zcela nezbytné. Vztah k jiným zvířatům jsme zatím neměli možnost vyzkoušet, ale ze zkušenosti s jinými pejsky si myslíme, že vyrovnaný a pohodový psí parťák by mu byl tou nejlepší berličkou.

Máte-li o Sherlocka zájem, pošlete na e-mail utulek@tstabor.cz základní informace o Vás – nacionále, kontakt, adresu, důležité info o své rodině, dětech, dalších zvířatech, zázemí a zkušenostech se psy. Prostě takový zvířecí životopis, ať máme představu o tom, jaký život Sherlymu nabízíte. Na e-mail Vám odpovíme, zavoláme a domluvíme si první seznamovací návštěvu.

Za fotografie děkujeme Radkovi Havlíčkovi vividfoto.cz. Děkujeme za trpělivé, neuspěchané a nesmírně citlivé focení.

www.utulektabor.cz/8h/