Arčibald

Pohlaví

Pes

Věk

9 let

Velikost

Malý (do 30 cm)
Icon: Pes 9 Icon: Malý (do 30 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Bílá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Voříškov z.s.

Podrobný popis

Arčibald je čínský chocholatý pes, který asi dlouhou dobu nezažíval nic pěkného. Nechtěným se stal mnohem dříve, než se ho majitel rozhodl vzdát.

Jeho psychický stav je otřesný, zpočátku se jen klepal a vyděšeně vrčel, stejně tak jeho zdraví. Při příjmu měl všude po těle kvasinky a ekzémy, zvětšená varlata v tříslech, starou a neřešenou zlomeninu přední nožky. 

Arčík brzy po příchodu podstoupil rentgeny, sono, odběry krve a kardio vyšetření.
Bohužel je to všechno dost na pytel, krom krvavého průjmu, kvůli kterému si pobyl i na hospitalizaci na kapačkách má špatně  fungující játra, žlučník, ledviny i slinivku. Je silný kardiak a zavodňují se mu plíce, od nemocné prostaty má bolesti.
Snažíme se broučka medikací trochu stabilizovat, aby měl šanci nutné chirurgické zákroky zvládnout - čaká ho nutná kastarce, zvětšených varlat, kteé jsou časovanou bombou. Podle toho jak anestezii zvládne by bylo dobré opravit i přední, deformovanou nožičku, která ho také trápí.
Léků teď bere víc než dost.
 
Možná se ptáte má to ještě cenu? Má, on se každým dnem lepší, má chuť k jídlu, už se umí radovat a přišel na chuť drbkání a mazlení. Budeme bojovat co to půjde a dokud to on nezačne vzdávat, my to také nevzdáme!
Video ZDE
 
První operace, při které v sedaci podstoupí i CT vyšetření a biopsii kůže ,nás čeká v pondělí 25. ledna. Samozřejmostí je přítomnost špičkového anesteziologa.
 
Držte mu palečky.
Pokud mu chcete pomoci žít bez bolesti a strachu můžete mu přispět na léky a veterinární ošetření, budeme vám moc vděčni - číslo účtu 2500648929/2010 péče o prďolku je finančně dost náročná, děkujeme. Do poznámky Arčibald
 
Arči zatím není nabízen k adopci, má před sebou dlouhou cestu, věří jen pár lidem, kteří o něho denně pečují. Není tedy nyní, před plánovanými operacemi na pořadu dne, měnit mu prostředí a lidi kolem něj. 
Je o něj u nás s láskou pečováno, sdílí s námi domácnost, gauč i postel.