Ozzy - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

3 roky

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 3 Icon: Střední (31-60 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: ZASTAVME UTRPENÍ – spolek za práva zvířat  a etické zacházení s nimi.
Přijď mě
vyvenčit
Akutní
adopce

Podrobný popis

Ozzy hledá domov. Ozzy se narodil 30.1.2020 je to krásně stavěný Pitbull 29kg. Dostali jsme prosbu, abychom ho umístili u nás a nešlo říct ne, hlavně díky podmínkám ve kterých byl.
Proto jsme vykoupili i klec na fotografii ve které trávil čas, když byli majitele ve škole a v práci.

Pořídil si ho neuváženě velmi mladý pár, který neměl zkušenosti a velmi energický pes, který začal likvidovat byt v důsledku nedostatku pohybu a aktivit dostal klec.
A tak začal chytat paniku, štěkal, kňučel a dobýval se ven. To ale vytáčelo sousedy a začali si stěžovat.
Mladý pár, nechtěl přijít o bydlení a tak se rozhodl vzdát raději psa. Bohužel pozdě, protože klec Ozzymu způsobila separační úzkost a frustraci pokud se zavře do místnosti.

Bohužel se z klece v bytě stává trend, ale málokdo chápe jak moc může zvíře trvale poškodit. To, že pes ničí neznamená, že je třeba ho zavřít, ale naopak začít u sebe a zjistit, kde dělám chybu. Hlavní je nedostatek pohybu a aktivit při kterých aktivní psi vybijí svou negativní energii, která při nahromadění může přejít v agresi a zkratovitému chování. Na vině ale není pes, ale člověk.
Proto je třeba vždy vybírat psa podle svých schopností, zkušeností a stylu života.
K pasivním lidem, navíc z nedostatkem času, aktivní psi nepatří stejně tak jako k seniorům nejsou vhodné štěňata a k začátečníkům psi, kteří potřebují znalosti a vedení.
Píšu to záměrně, aby se, nám na Ozzyho nehlásili mladí studenti bez znalostí a zázemí nebo rodiny s malými dětmi, kde nebude čas na Ozzyho výchovu a aktivity, které nutně potřebuje.
Není to v žádném případě ani pes "venkovní '' na zahradu nebo do kotce.
Hledáme mu aktivního člověka s autoritou/ rodinu kde je v oblibě turistika, výlety do přírody, běh.
Prostě nadšenci pro pohyb stejně jako Ozzy.
Je zvyklý fungovat u nás doma ve smečce, ale se všemi psy nevyjde, žárlí je v pubertě snaží se prosazovat a musí se hodně korigovat, proto ideálně jako jedináček nebo k feně stejně velké a větší.
Potřebuje pravidla a hranice jinak zneužívá situace a neposlouchá stejně jako děti.
Velká výhoda by byla práce z domu, nebo kdyby mohl Ozzy do práce s pánečkem/paničkou. Samota mu nedělá dobře, ale učí se a pár hodin už zvládne.
Miluje vodu, jízdu autem a vůbec cestování.Je velmi přátelský, má rád dospělé i děti, zvládne i kočky ale musí se z počátku hodně hlídat než si zvykne. Na vodítku hodně tahá každý ho nezvládne, nemůže vůbec ke kočárku jak si někteří představují- není to senior.
Je očkovaný, čipovaný a kastrovaný. Bohužel nám byl 2x vrácen protože si otevírá dveře a utíká ven. Musí to být zodpovědní lidé, kteří budou zamykat dveře a dají si kliky nahoru.

Zájemci prosím pouze pište sms na tel. 773797617 odkud jste, více info o vás a rodině a co Ozzymu nabízíte... Ozvu se.
Po domluvě je možné přijet se seznámit a vyvenčit ho. Ozzy se nachází u nás v psím domově Pod křídly anděla v Žerotině u Olomouce.