BONNY

Pohlaví

Fena

Věk

9 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Fena 9 Icon: Střední (31-60 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Rožnov pod Radhoštěm
Region: Zlínský
Datum nálezu: 28.12.2020
Akt. umístění: Psí útulek Rožnov pod Radhoštěm - venčitelé

Podrobný popis

Bonny je 9-letá fenka německého ovčáka, která dosud bohužel neměla moc štěstí.  Hledáme jí vhodný, stabilní a hlavně už trvalý domov u zodpovědných lidí, kteří ji zahrnou péčí, láskou a u kterých bude právoplatným členem rodiny. Odměnou Vám bude krásná, umazlená, vděčná a na svůj věk aktivní psí kamarádka, která má ráda každého kdo se k ní chová hezky + je zvyklá i na větší děti. 

 

Bonny původně pochází od lidí, kteří se odstěhovali do zahraničí, když jí bylo 6 let. Žila u nich na volno s přístupem dovnitř, zahrada byla řádně oplocena vysokým plotem, takže nemusela být nikde zavírána, měla svůj teplý pelíšek...vše bylo fajn. Majitelé se ale bohužel museli odstěhovat a našli jí nový domov. Ten ale nebyl pro Bonnie to pravé, protože si ji vzal starší pán jako hlídačku na neoplocený pozemek s kotcem. Neměl možnost ji pustit, aby se proběhla nebo s ní chodit na delší procházky, aby si vybila svou nahromaděnou energii. Bonnie tak dva roky trávila převážně zavřená v kotci. Její páníček vážně onemocněl, musel do nemocnice a Bonny se ocitla na pozemku v kotci úplně sama. Rodina pána se snažila jednou denně za ní přijet, nakrmit a vyvenčit, ale ke konci už ani to nebylo v jejich silách. Proto se raději rozhodli dát Bonny do útulku, kde teď čeká na svou třetí šanci, že ještě pozná skutečný domov, který jí "sedne".

 

Povaha:

Bonny je velmi kontaktní a milá fenka. Nemá problém se seznámit s cizím člověkem. Kdo ji pohladí, vezme na procházku a dá piškot je okamžitě její kamarád. Je moc vděčná za jakoukoli pozornost, pohlazení... kontakt s člověkem jí už delší dobu velmi chyběl. Zavřená v kotci sama se trápila. I přes svůj věk je aktivní, v pohodě zvládne i tříhodinovou tůru.  Nejvíce šťastná je, když se může proběhnout v zahradním výběhu v útulku nebo jít na procházku. Ovládá i několik základních povelů - sedni, pac, lehni. Je vyzkoušeno, že dobře vychází s většími psy - pumry.

Je tu ale i pár věcí, se kterými musí nový majitel počítat a dát si na ně pozor. Bonnie nemá ráda fenky, jednu menší bohužel i napadla. Není vhodné ji proto pouštět na procházkách na volno, dávat do blízkosti fen bez náhubku. Jakmile chytne stopu, uteče a chce lovit. Další věc, která je velmi důležitá je pořádné zabezpečení - vysoký plot bez možnosti podhrabání se. Nižší plot snadno přeskočí a mohl by to být problém. Drobnou zvěř jako jsou slepice a kočky loví. Toto jsou věci, se kterými musí nový páníček počítat, aby pak nebyl nemile překvapen. Pár šikovnch zájemců se na ni už ozvalo, ale bohužel buď se slepicemi, kočkama nebo nízkým plotem a to není opravdu dobré. Věříme že i přes těchto několik překážek ale existuje vhodný páníček, pejskař nebo rodinka, která si Bonnie pohlídá a zabezpečí tak, aby nemusela být zavírána někde v kotci nebo u boudy. To bychom jí opravdu nepřáli. Zažila si  takto už 2 roky, kdy byla zavřená a moc jí přejeme ať má možnost běhat, chodit na procházky a ať už není nikdy tak sama jak musela často být. Je vhodná k většímu pohodovému pumříkovi, ty má ráda a možná by vedle nějakého psího parťáka byla i jistější a neměla tendence někam přeskakovat a utíkat. Není ale kastrovaná, takže majitel s druhým pejskem by si toto musel pořešit.

 

Do nového domova půjde naočkovaná a taky čipovaná. Zaslouží si na staré packy jen to nejlepší... takže moc prosíme, aby se nám v případě zájmu ozvali opravdu pouze lidé, kteří ji chtějí mít jako člena rodiny, dát jí spoustu pohlazení a lásky a taky aby měla možnost pohybu na zahradě, nejlépe s přístupem i někam do tepla. Dáme ji pouze do skvělých rukou hodným lidem, protože studeného kotce a samoty už zažila dost. 

 

Odkaz na videa a fotky na facebooku album S.O.S. Bonny:  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=4089219711088022&id=100000001007715

 

V případě zájmu o Bonny prosím :

- volejte do útulku tel: 725 545 645 v provozní době útulku (7-15 hodin) 

- pište do zpráv na facebookové oficiální stránce: https://www.facebook.com/psiutulekroznovsko/

- využít můžete také emailovou komunikaci: utulekroznovsko@gmail.com