SHAUN – VESELÝ A HRAVÝ OVČÁCKÝ MIX

Pohlaví

Pes

Věk

4 roky

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 4 Icon: Střední (31-60 cm)
Německý ovčák
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Útulek Tábor

Podrobný popis

Shaun je mladý, odhadem čtyřletý kastrovaný kříženec ovčáckého typu. Je to kopice energie a touhy pracovat, něco dělat, cokoliv: jít na procházku, trénovat povely, jít běhat, ... Dovedeme si představit, že by se mu mohl líbit dogdancing, agility apod. Stejně jako dovede být aktivní, dovede ležet u Vašich nohou a odpočívat. Společnost páníčka je nad zlato. Když ale není vůbec co dělat a zůstane venku ve výběhu, dá se do zjišťování, kudy se dá utéct. Z útulku se utéct nedá, jsme tak trochu jako pevnost, a tak má pomyslného smolíka. :-) Nový páníček však musí počítat s tím, že si domů bere pejska, kterého je nutné v případě pobytu na zahradě stoprocentně zabezpečit.

Shaun se venku chová velmi ukázněně, umí chodit na vodítku, neřeší ostatní pejsky ani lidi. Je rád, že jde a že se něco děje. Zatím má venku na procházce "vyplý příjem na člověka". Je zjevné, že není zvyklý vnímat člověka na druhém konci vodítka a užívá si pobyt venku. Je to ale milý a snaživý pejsek, který při správném vedení vše rychle dožene. Uvnitř v útulku s námi komunikuje ukázněně, chce se mazlit, visí nám na očích a je připraven splnit všechna naše přání.

ZDRAVOTNÍ STAV: Shaun je očkovaný, ošetřený proti vnějším i vnitřním parazitům a označený mikročipem. Je připraven vyrazit domů.

JAKÝ DOMOV HLEDÁ: Shaun má rád lidi, nicméně jiná zvířata loví a je to výletník. Hledá aktivního páníčka, který chce běhat, výletit, dělat psí sporty, zaměstnávat psí tělo i hlavičku. Shaun se hodí do bytu stejně jako do domku se zahradou, se zázemím uvnitř. Jak je uvedeno výše, musí však jít o velice zabezpečenou zahradu. Shaun bude pod správným vedením úžasný pejsek. Co se týče ostatních zvířátek, po zodpovědném seznámení se by mohl žít s psí sestřičkou či s psím bráškou.

V případě zájmu o adopci Vás poprosíme o zaslání e-mailu na utulek@tstabor.cz. Do e-mailu napište základní informace o sobě, své rodině, dalších zvířatech, zázemí a zkušenostech se psy. Prostě takový zvířecí životopis, ať máme představu o tom, jaký život zvířátku nabízíte. Připojte své kontaktní údaje a my se Vám ve volné chvíli ozveme. Pokud by pro Vás zaslání e-mailu byl problém, můžete také zavolat na číslo 778 465 467. Nicméně pro naši práci je lepší, když nám nejdříve pošlete e-mail a my se ozveme, až nám to zvířátka dovolí.

Za fotografie patří naše poděkování Radkovi Havlíčkovi vividfoto.cz.

www.utulektabor.cz/103g/

HISTORIE: Shaun (čti Šón) je roztomilá seriálová ovečka a také trochu vtipně pejsek, který ovce lovil. Povedlo se nám dopátrat, že Shaun byl asi jako roční pejsek přijat do jiného útulku (jako nalezenec), kde prožil téměř rok života. Pak byl krátce v adopci, ale bohužel utíkal a zakousl sousedům ovci. Nakonec byl většinu dne zavřený, a když ne, tak utekl. Majitel ho předal do jiného domova a pak už o něm informace nemá, ale asi to také nebylo ideální. Možná putoval od rodiny k rodině, až se záhadně dotoulal k nám. Lítal tu okolo řeky tak dlouho, až nám to začalo být podezřelé a tak jsme ho lapili. Zjistili jsme, že je to miloučký hafan a po hromadě telefonátů odhalili jeho osud. Shauna nikdo nechce, takže zůstane u nás do té doby, než mu najdeme dokonalý nový domov.