PUPÍK

Pohlaví

Pes

Věk

6 let

Velikost

Malý (do 30 cm)
Icon: Pes 6 Icon: Malý (do 30 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Žlutá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Dočasky De De z.s.

Podrobný popis

"Když po šesti letech vykouknete z množírny, svět se zdá hrozně velkej a děsivej. My pejsci z množírny jsme trochu jiní. Místo správného učení se, co je to vodítko, potkávání nových psích kamarádů, válení se na gauči a dovádění, žijeme bez povšimnutí zavření na nehezkém místě, odkud nic není vidět a dny plynou stále stejně. Někteří z nás to po vykouknutí ven zvládnou lépe a některým to nechá větší šrámy na duši. Já jsem bohužel ten s tím větším šrámem. 

Teta, u které už pár pátků bydlím a učíme se spolu o mně říká, že jsem bojínek a panikář se strašně čistou duší. Žádnou tvrdohlavost nebo naschvály u mě nikdo nenajde. Já se spíš hodně ukláním a raději se třikrát zeptám, jestli můžu na gauč. Nechci nikomu vadit. 

Než si na své lidi zvyknu, trvá mi to hodně dlouho. Ale když se mi ten čas dá, ráno se raduju, umím už trhat plyšáka a taky hodně olizuju nohy, abyste si všimli, že tu jsem. Teta mi vždycky říká, že jsem takovej něžnej typ. 

Budu asi vždycky trochu jiný, a tak s tetou hledáme opravdu speciální domov. Člověka, který mojí duši a podstatu opravdu pochopí, nabídne mi kromě pěti pytlů lásky i opravdové bezpečí a nebude můj strach podceňovat. Jenom láska prý někdy nestačí. 

Teta mi vyprávěla, že na mě volá hodně lidí, kteří měli jorkšírka a dali by mi jeho pelíšek i mističku a hodně lásky. Spousta těch domovů by byla skvělá pro jiné pejsky, ale já prý potřebuju opravdu speciální podmínky a takových lidí je prý málo. Ale já vím, že někde jsou."

Pupík je množírenský pejsek. Je to velký bojínek a hned tak se to nespraví. Hledáme pro něj trpělivý a láskyplný domov, kde mají s množírenskými nebo problematickými pejsky zkušenosti. Lidi, kteří zvládnou návštěvu, kde je Pupík nepřivítá, ale schová se a také velmi trpělivý, kde zvládnou první týdny, kdy se bude Pupík velmi bát a první dny může ukázat i zoubky.
Pupík má velký strach z cizích lidí a venčení ve městech a v parcích ho velmi stresuje. Hledáme pro něj proto místo mimo ruch velkoměsta, ideálně v baráčku se zahrádkou, na místě, kde lišky dávají dobrou noc. 

Domov, kde je opravdu pevný a bytelný plot a nezapomíná se zavírat branka a dveře.
Domov, kde budou respektovat a dodržovat všechna doporučení od dvojitého jištění až po vodění na vodítku i na zahrádce a nebudou podceňovat situace.
Domov s hodnou psí kamarádkou, od které se může dál učit. 

Vzhledem ke svému stavu není Pupík vhodný ke starším lidem a k dětem.

Pupík se nachází v dočasné péči v Praze pod spolkem Dočasky De De. Je odblešený, odčervený, očkovaný a kastrovaný s ošetřenými zoubky. Do adopce půjde po předchozí návštěvě, podpisu smlouvy a uhrazení adopčního poplatku.

Dočasná teta si s vámi ráda popovídá na tel.: 777 883 698 nebo napíše na emailu olga.minarik@gmail.com