NERO - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

10 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 10 Icon: Střední (31-60 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Žlutá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Dočasky De De z.s.

Podrobný popis

"Představte si, že jste staří, unavení a spoléháte na ty, co s vámi byli celý život. Na své pány, které jste milovali a ctili spoustu let. Na ty, kteří si vždycky přáli mít krásného zlatého retrívra, ideálního rodinného přítele, jakého vídáte ve šťastných filmech. Jenže čas nám všem krájí roky úplně stejně a z toho mýho kalendáře, už se ukrojilo víc, jak 10 let. Jmenuji se Nero a měsíc jsem bloumal vesnicemi, nikdo mě nehledal a nikomu jsem nechyběl. Pak přišly mříže, útulek, samota a zima. Tohle má být konec, můj človeče?
Ležel jsem a čekal mlčky, bolely mě nohy, chtěl jsem usnout a nezažívat tohle nekončící nic. Jednou přijelo auto a já nastoupil, ona mě dovedla domů a věřte, nebo ne, já jsem zase ten starý dobrák, co se raduje ze života a touží ještě milovat a ctít svojí rodinu. Jsem psí Anděl, slyšel jsem tetu, jak to říkala a tak se těším, až se spolu zase potkáme. Já a můj nový pán. Váš Nero."

Nero je starší zlatý retrívr, kterého po měsíci toulání, našli bezprizorně na vsi. V útulku ho nikdo nesháněl a nikomu nescházel. Přijel do dočasné péče, skleslý a hubený, zanedbaný a sám. Je to jeden z nejúžasnějších psů, které jsme měli tu čest, poznat. Je to opravdový věrný přítel, který nade vše miluje své lidi a vychází se všemi psy, kterých si nevšímá. Měl trochu potíž se zadníma nohama, ale v teple domova a podporou kloubních přípravků, s pravidelnými procházkami, si momentálně užívá jak běhání po zahradě, tak i výletů do okolí, bez problémů. Je to velký mazel, nejhodnější děda se zlatou hřívou, zdobí ho stříbrné fousy moudrých bytostí. Jeho duše je čistší než křišťál a srdce otevřené dokořán.
Nero hledá domov v domě ze zahradou, bez schodů, u lidí s velkým srdcem, kteří mu dopřejí milující péči a budou hýčkat jeho stáří. Bude mu jistě kolem 10 let, nicméně zaslouží si vaši oddanost a lásku, kterou váš stotisíckrát oplatí.
Nero je odblešený, odčervený, čipovaný, kvůli cystám na prostatě, bude kastrovaný, čekají ho RTG + ortopedické vyšetření. Pohyb a procházky mu nečiní problém, ale jistě trpí artrozou a horší flexí v kolenou. Srdce i krevní testy má v pořádku. Užívá lék Ubretid na podporu stažlivosti močového měchýře, je čistotný. Nerovi a jeho budoucím páníčkům garantujeme doživotní veterinární péči zdarma na pražské klinice Ivet, včetně léků a všech možných vyšetření a terapií, v naší režii.
Do adopce půjde po předchozí návštěvě, po podpisu adopční smlouvy a úhradě adopčního poplatku. Návštěva možná po dohodě v dočasné péči s Janou na tel : 733 774 306 u Českého Brodu. Nebo pište informace o vás na mail : dipu@seznam.cz, nebo tel : 602 259 705

Za fotky děkujeme Michaela Adamcová