BELLO..šp. - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

4 roky

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 4 Icon: Střední (31-60 cm)
Slovenský čuvač
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Bílá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Unie práv zvířat, z.s.

Podrobný popis

 ❤  Bello ❤ musel zažít dost zlého nebo naopak se o něj vůbec nikdo nikdy nezajímal a tak se lidí strašně moc bojí. Jeho hlava je trochu zdeformovaná a vzhledem k jeho počátečnímu strachu z tyčí, trubek a klacků usuzujeme, že ho někdo dost zbil příp. bil dlouhodobě.
Je to strašně moc smutné, nikdo z nás všech si neumí vůbec představit, co prožíval.
Bello se musel naučit dotekům a manipulaci s lidmi, poté vůbec nasadit obojek, postroj a vodítko... Vše je o obrovské trpělivosti, lásce a pochopení. Bello dělá stále úžasné pokroky, ale zásadním zvratem bylo vyšetření jeho mozku, které potvrdilo cystu. Ta v Bellově hlavě pravděpodobně způsobuje jeho občasné problémové chování. Bello to nemůže v tu chvíli ovlivnit ani zastavit. Bude nasazena léčba, která ho ale nevyléčí, pouze pomůže tyto stavy minimalizovat. Ale než budeme vědět, jak postupovat dál, nasadili jsme homeopatickou léčbu, se kterou máme celkově velmi dobré zkusenosti.
Proto hledá domov odhodlaný, zodpovědný, laskavý, v domě se zahradou, kde by byl šťastný a mohl hlídat. Bello snáší fenky, ale tak jako u všeho, potřebuje čas. Snáší i kočky. K dětem, vzhledem k svému hendikepu, není vhodný. Umí povel sedni, ke mě, pac a jít na své místo. Vše ale jen v případě, že má vhodnou motivaci, důvěru nebo se mu prostě chce-je to pastevec, který má svou hlavu-proto ideální k někomu, kdo chápe potřeby a smýšlení tohoto typu psů. Na vodítku umí, umí i jezdit v autě-v kufru. Na zahradě nic neničí. Bello je již kastrován, čipován a očkován. Teď už jen najít ty nejlepší majitele, kde už bude jen šťastný a v bezpečí. Držte mu palce, moc prosíme. V případě zájmu  volejte nebo SMS na tel 605 147 642